Levent Üzümcü’yü Tanımadığını Söyleyen Kültür Bakanı Hastaneye Yatırıldı

Tiyatro oyuncusu Levent Üzümcü’yü tanımadığını söyleyen Kültür ve Turizm Bakanı, kabine arkadaşı Sağlık Bakanının önerisiyle hastanede gözlem altına alındı. Hastane başhekimi tarafından yapılan açıklamada “Sayın Bakanımıza gerekli, gereksiz tüm testlerimizi yaptık. Aklımızda hiçbir tereddüt kalmaması için vebadan, amipli dizanteriye, Akdeniz anemisinden kuşpalazına kadar bütün hastalıkları araştırdık. Arkadaşlar etanol ve ilaç taraması bile yapmışlar. Sonuçlar çıktığında, konu cehaletten mi, unutkanlıktan mı, yaşlılıktan mı kaynaklanıyor belirlemiş olacağız. Tabii fatura biraz yüksek tuttu ama Sayın Bakan fark edecek durumda görünmüyor.” dedi.

Bakanı bizzat muayene ettiğini söyleyen başhekim “Sayın Bakana üzerinde ‘Levent Üzümcü’, ‘tiyatro’ ve ‘sanatçı’ yazılı üç kart verip ‘Bunları bir cümlede kullanabilir misiniz?’, diye sordum. Bana kurduğu cümle, ‘üçünü de tanımıyorum’ şeklinde oldu. İlk tanımız, ‘cehalete bağlı kronik durgunluk’ şeklinde. Yani Kültür Bakanının ne tiyatrodan, ne Levent Üzümcü’den, ne de sanattan haberi var. Hakikaten bilmiyor. Eğer testler de bu tanıyı doğrularsa, görüntü olsun diye iki aspirin verip, öğleden sonra kendisini taburcu ederiz.” dedi.

Başhekimin açıklamalarını, yan tarafta, mütebessim bir şekilde dinleyen bakanın daha sonra neşe içinde ailesini arayarak, “Önemli bir şeyim yokmuş. İki aspirin bir de tabure verip göndereceklermiş” demesi gözlerden kaçmadı.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...