Dülger Grubu Glikoz Şurubundan Acı Biber Üretmeyi Başardı

Dülger Grubu, gıda teknolojisi alanındaki yatırımlarının meyvelerini toplamaya devam ediyor.

Şekerli ürünler sektöründe lider olan Dülger Grubunun buluşunu dünyaya tanıtan CEO Hamit Dülger, şirket olarak araştırma geliştirme faaliyetlerine verdikleri önemin altını çizdi. Yeni dönem için kendilerine yeni hedefler koyduklarını söyleyen Dülger, 2016’da üzerinde çalışacakları iki büyük projenin de ipuçlarını verdi: “Her şey planlandığı gibi giderse önümüzdeki yıl glikoz şurubundan ayakkabı köselesi, fruktoz şurubundan da kalemtraş kutusu yapmak istiyoruz” diyen Dülger, bir soru üzerine, ürünlerinin % 100 doğal ve aşırı sağlıklı olduğunu söyledi.

“Milenyum çağında iki sektör, yıldız gibi parlayacak. Bunlardan birisi GDO’lu ve glikozlu ürünlerden oluşan endüstriyel gıda sektörü, ikincisiyse kötü beslenmeden kaynaklı hastalıklarla mücadele eden sağlık sektörü” diyerek, geleceğe ilişkin öngörülerini de açıklayan Hamit Dülger, acı sevmediğini gerekçe göstererek kendisine uzatılan yeni ürünü yemedi.

Konuşmanın ardından gruba ait ürünleri basın mensuplarına ikram eden Dülger, rejim yaptığı için bu ürünlerin de tadına bakamadığını belirtti. CEO Hamit Dülger’in 24 senedir fabrikaya sefer tasıyla geldiği ve kendi yiyeceğini evinden getirdiği biliniyor.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...