Hürriyet’e Saldıran Zanlı: “Direniş Değil Drenaj Dedim”

Her yer taksit, her yer drenaj

Hürriyet Gazetesi’ne yapılan saldırı nedeniyle mahkemeye çıkartılan zanlı “Gazete önünde yaptığım konuşmada direniş değil, drenaj dedim” diyerek kendisini savundu.

Zanlı “Olay günü, bayram kutlaması için partiden arkadaşlarla birlikte Hürriyet Gazetesi’ni ziyarete gittik. Tam kapıdan içeri girmek üzereyken bina içinden gelen kişiler bize doğru hamle yaparak sopalarımıza kafa atmaya başladılar. O esnada biz, kendimizi ve sopalarımızı korumak için dışarı yöneldik. Biz dışarı çıkarken, gazete çalışanları tekme ve sopalarla binanın camlarını kırmaya başladılar” dedi. Savcının “Üstüne bir hırka vereyim mi yavrum, ince giyinmişsin, üşütme” şeklindeki sorusuna ise “Allah razı olsun” biçiminde yanıt veren zanlı “Biz hem bayram kutlayalım hem de drenaj emekçilerine sahip çıkalım derken, bir dayak yemediğimiz kaldı. Olay nedeniyle psikolojim bozuldu, bizzat Sağlık Bakanından iki ay iş göremez, cam çerçeve indiremez raporu aldım. Babamdan yadigar sopa ise maalesef ortadan ikiye ayrıldı.” dedi. Yaşadıkları nedeniyle incindiğini ve Hürriyet Gazetesi çalışanlarına kırgın olduğunu söyleyen zanlı “Drenaj emekçilerine ve partili arkadaşlarımıza yaptıkları bu saygısızlık nedeniyle, Hürriyet Gazetesi çalışanlarından şikayetçiyim” dedi.

Zanlının serbest bırakılmasını isteyen savcıya, “Zanlı zaten serbest, hiç tutuklanmamış ki” biçiminde yanıt veren hakim, Hürriyet Gazetesi çalışanlarını da davaya dahil etmek üzere, duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...