Kandırmayın Oğlum Cumhurbaşkanını!

Biraz sinirliyim, kullanacağım ifadeler için bağışlayın.

Cumhurbaşkanımızın iyi niyetli, saf bir yanı var. Suriye konusunda Esed’le, yönetim konusunda Fethullah Gülen cemaatiyle, barış konusunda da PKK ile sorunlar çıkıp ortalık birbirine girince hepsini dürüstçe açıkladı: Bizi kandırmışlar. Sadece bunlar olsa gene iyi, AB yöneticileri, BM yetkilileri, İsrail, ABD, meğer herkes bu karanlık oyunun içindeymiş. Yani bu kadar dürüstçe, kandırıldığını söyleyen bir insana tek söz bile söylemeye benim dilim varmıyor. Benim sitemim karşıdakilere. Lafı dolandırmadan içimden geldiği gibi seslenmek istiyorum bu vicdansızlara.

Çok açık söylüyorum buradan!

Kandırmayın oğlum bizim cumhurbaşkanını. Bakın ülke ekonomisi 1980’lerde 14. 1990’larda 16. sıradayken bugün 21. sıraya düşmüş, işsizlik fırlamış gitmiş. Millet aç, insanlar doğuda onar onar ölüyor lan sizin yüzünüzden.

İş mi lan bu sizin yaptığınız. Gidin, başkasını kandırın oğlum.

Bir, iki kere olsa gene iyi, siz cemaatçiler yıllar boyunca kandırmışsınız mesela. Böyle şaka mı olur lan, ülke batıyor siz adam işleteceksiniz diye. Cumhurbaşkanının iyi niyetini kullanıp askeriyeyi komple dağıtmışlar. Lan oğlum ufak bir şaka yapsanız sorun değil, güler geçeriz, cumhurbaşkanını kandırıp niye orduyu dağıtıyosunuz lan? Oğlum burası bilgisayar oyunundaki sanal devlet mi, koca ülkenin Cumhurbaşkanı kandırılıp, Genelkurmay Başkanı hapse konur mu lan? Kandıracaksanız bir yere saklanın başka yerden çıkın, habersizce evine gidin, ne bileyim telefonda arkadaşı gibi işletin, ne halt ederseniz edin sonra da kandırdık deyip bırakın. Savcıları, yargıçları, polisi ayarlayıp paralel bir devlet daha kurmak nedir lan?

Oğlum cumhurbaşkanı kandırılıp, ülkedeki herkesin telefonu dinlenir mi lan? Manyak mısınız oğlum siz, kafayı mı yediniz? Böyle espri mi olur lan? İlla kandıracaksanız gazeteye verin küçük bir ilan, kandırın geçin. Biz de gülelim, cumhurbaşkanı da gülsün. Komple gazeteyi satın alıp yalan haberlerle insanlar içeri atılır mı oğlum, hapishanelerde öldü lan kaç kişi sizin yüzünüzden. Böyle eşek şakası mı olur lan?

Hem, niye kandırıyorsunuz ki oğlum, O sizi kandırıyor mu? Ayıp değil mi lan bir insanın iyi niyetini böyle kötüye kullanmak?

Hadi yabancı devletler neyse, PKK’nın yaptığına ne demeli? Siz de bu toprakların ekmeğini yemiyor musunuz, niye kandırıyosunuz oğlum bizim cumhurbaşkanını? Kandırıp kandırıp, silah yığmışsınız her yere, şimdi de patlatıyormuşsunuz bombaları. Oğlum böyle iş olur mu, gencecik çocuklar ölüyor lan. Anaları babaları var oğlum bu çocukların.

Kandırmayın oğlum bizim cumhurbaşkanını. Deli misiniz, manyak mısınız nesiniz, gidin başka eğlence bulun lan kendinize.

Bakın bu size son uyarım.

Bir daha cumhurbaşkanını kandıran, karşısında beni bulur. Yeter lan, sizin yüzünüzden ne huzurumuz kaldı, ne can güvenliğimiz.

Böyle şaka mı olur lan?

Kandırıldık

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Burak Kaya hakkında
Müzisyen, yazar.

Yorumlar

2 Comments

  1. Kemal Kılıçdaroğlu – CHP: “(Ekonomik büyüklük açısından) …zaten eskiden beri ilk 20’deydik ama 84’te ilk 20’nin 13’üncü, 14’üncü sıralarındaydık, şimdi 17’nci sırasındayız.”

  2. Bu arkadaşımız kotarellinin ankarada büro açıp Türkiye ekonomisini yönettiğini unutmuş galiba….

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...