Volkswagen PDS Teknolojisiyle Yakıt Tüketimini % 110 Azalttı

Volkswagen aldığınızı komşunuza söylemeyin

Volkswagen Ar-Ge Direktörü Ulrich Rachen 2016 model Volkswagen araçlara eklenen PDS teknolojisiyle, Volkswagen grubuna dahil araçların artık tassarufun da ötesinde sahiplerinin bütçesine katkı sağlayacağını açıkladı.

Paralel Depo Sistemi olarak adlandırılan bu teknolojinin, akşam park yerinde, ışıklar tümüyle söndüğü zaman kendiliğinden harekete geçtiğini açıklayan Rachen “Sistem AHM (Akıllı Hortum Mekanizması) ile yakınındaki araçların depolarını analiz ediyor. Komşu aracın deposundaki yakıt sizin aracınız için uygun nitelikteyse, sistem otomatik olarak buradan benzin çekmeye başlıyor. AHM, çekim işlemine başlamadan önce yandaki aracın markasına da bakıyor. Diyelim ki Volkswagen marka aracınızın yanına bir adet Audi park etmiş. Bu durumda aynı gruba ait olan bu araçlar birbirinin deposuna yönelmek yerine HES (Hortum Ekleme Sistemi) yardımıyla iki hortumu uç uca ekleyerek bir ilerideki araca uzanıyorlar. Bu sistemle 150 metre ilerideki araçtan bile benzin çekebilecek bir teknolojiyi kullanıcılarımıza sunabiliyoruz.” dedi. Aracın uygun bir yere park edilmesi durumunda yakıt tüketimi değil yakıt üretiminden söz edilebileceğini söyleyen Ulrich Rachen “Akşam deposu boş bir şekilde park ettiğiniz araçla, ertesi gün 100 kilometre yapıp, deponuzda 10 litre benzinle eve dönmeyi istemez misiniz?” diyerek basın mensuplarıyla şakalaştı. Alman ve Türk mühendislerin ortak bir çalışması olarak ortaya çıkan PDS teknolojisinin patenti Volkswagen grubuna ait.

Daha sonra söz alan Volkswagen Pazarlama Direktörü Stefan Meyer ise 2016 için belirledikleri sloganı ilk kez buradan, tüm dünyaya duyurdu: “Volkswagen aldığınızı komşunuza söylemeyin.”

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...