Düğünden Altınlarla Kaçan Gelin: Altınları Bayırbucak Türkmenlerine Gönderecektim

Kırşehir’in Akçaağıl köyüne gelin olarak giden Kadriye Songül düğünden sonra altınlarla birlikte kayıplara karıştı. Damadın jandarmaya başvurması sonucu başlatılan takip sonrasında Ankara otogarında altınlarla birlikte yakalanan Songül “Altınları Bayırbucak Türkmenlerine gönderecektim” diyerek suçlamaları kabul etmedi.

Muhabirlerimizin ulaştığı damat Hayri Galip “Aslında en baştan beri hareketlerinden kuşkulanıyordum, bana uzak duruyor, böyle tuhaf kişilerle telefonla konuşuyordu. Bir an önce düğün yapalım istiyordu ama ben bağ bozumundan gelecek parayla altın alacağımızı söyleyince ikna oldu.” dedi.

Gelin Kadriye Hanım ise “Benim kendim için bir şey aldığım yok, tüm altınları Suriye’de zor durumda bulunan Bayırbucak Türkmenlerine göndermek için yanıma aldım. Eğer yakalanmasaydım tüm altınlarımı Ankara’dan kargoyla Suriye’deki Türkmen kardeşlerimize gönderecektim ancak şu boyu devrilesice adam yüzünden bu yardım, kardeşlerimize ulaşamayacak.” diyerek damat Hayri Beyi suçladı.

Hayri Bey ise “İlk tanıştığımızda camiye yardım diye üç bin lira istemişti, camiye halı alınacak diye evdeki halıyı sattım. Ondan sonra da Kadriye Hanımın yardım işlerinde bir azalma olmadı. Kurbandı, yetimdi, açtı, yoksuldu derken evleri, tarlaları hep sattık. Kendisi iyi niyetli bir insan olabilir ama başkalarına ettiği yardımın onda birini de bize edebilirdi. Hep başkalarına yardım ediyor.” dedi.

Jandarma tarafından gözaltına alınan Kadriye Hanım son olarak “Buradan cumhurbaşkanımıza sesleniyorum, Bayırbucak Türkmenleri yalnız değildir.” diye bağırarak jandarmanın aracıyla otogardan ayrıldı.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...