Gebze’li Futbolseverlerden Moskova Dans Okuluna Çağrı: Bu İşi Aramızda Çözelim

Merkezi Gebze’de bulunan Futbolseverler Derneği Yönetimi, Moskova Dans Okuluna bir çağrı yaparak yaşanan sorunları birlikte ele almayı teklif etti.

Siyasetin Tıkandığı Noktadayız
Futbolseverler Derneği Başkanı Oktay Kuru yaptığı açıklamada “Siyasetin tıkandığı noktadayız. Gün geçmiyor ki Türkiye-Rusya ilişkilerini daha da kötü hale getirecek bir adım atılmasın. Rusya bizim en eski, kadim dostumuz, tarihte Baltacı Mehmet Paşa’yla Katerina’ya kadar uzanan bir kardeşlik geleneğine sahibiz. Putin de Erdoğan da kusura bakmasın, biz Gebze’li futbolseverler olarak, bu dostluğu bir kenara atmaya kesinlikle razı değiliz.” dedi.

Svetlana ve Arkadaşlarının Fotoğrafı Her Şeyi Değiştirdi
Bir gazetecinin olayın başlangıcındaki uçak düşürme konusuyla ilgili sorusu üzerine “Ben Fanatik ve AMK Spor gazetesi okuyup sadece Flash TV seyrettiğim için olayları ancak iki gün sonra internetten öğrendim” diyen Kuru “Bir de baktım ki uçak düşmüş, kılıçlar çekilmiş, neredeyse savaşın eşiğine gelmişiz. Siyasiler ise olayları yatıştırmak yerine gerilimi artıracak açıklamalar yapmayı yeğliyorlar. Biz de Gebze Futbolseverler Derneği olarak hemen yönetim kurulunu toplayıp bu konuda atabileceğimiz adımları konuşmaya başladık. Bir arkadaşımız geçen yıl Alanya’da tanıştığı bir arkadaşından söz etti sonra da bize Svetlana’nın okulunda çekilmiş toplu bir arkadaş fotoğrafını gösterdi. O anda yönetim kurulunu görmeliydiniz, herkes barış tutkusuyla yanıp tutuşmuş gibiydi. Fotoğraf yirmi parçaya ayrıldı. Ben size o kadarını söyleyeyim.” dedi.

Siyaset Savaş Diyorsa, Biz Sporseverler de Barış Diyeceğiz
Oktay Kuru “Siyasetin yapamadığını inşallah sporla yapacağız. Dün Bayram arkadaşımız Svetlana’ya whatsapp’tan bir mesaj attı, üç dakika önce sordum, henüz bir yanıt gelmemiş. Eğer karşı taraftan da olumlu bir yanıt gelirse, 530 kişilik bir ekiple Moskova Dans Okulunu ziyaret edip, gerekirse özür dileyeceğiz. Ülke ilişkilerindeki gerilimi azaltmak üzere hem futbolu hem de dansı içine alacak toplu etkinlikler düzenlemek istiyoruz. Gebze Futbol Okulu ile Moskova Dans Okulu’nu kardeş okul yapma konusunda da bir öneri oldu. Gebze’liler şu anda büyük bir heyecan ve beklenti içinde.” dedi.

Açıklamasının ardından “Bayram bi haber var mı lan, baksana bi telefonuna” şeklinde arkadaşlarına dönen Oktay Kuru’ya bir not kağıdı ulaştırıldı. Muhabirimizin öğrendiğine göre “Svetlana whatsapp’ta Bayram’ı engellemiş” yazan notu okuyan Oktay Kuru’nun üzüntüsü ve yaşadığı şok yüzüne de yansıdı. “Önemli bir şey yok arkadaşlar, Rusya Türkiye’den kuru incir ithalatına ilişkin bir düzenleme imzalamış da onu şey etti arkadaşlar. Ben izninizi istiyorum.” diyerek salondan ayrıldı.