Salaklar Derneği, Parlamentoyu Feshederek Yönetime El Koyduğunu Açıkladı

Dernek Başkanı Kasım Gülle: Sabrımız Taştı

Türkiye Salaklar Derneği Başkanı Kasım Gülle düzenlediği basın toplantısıyla, parlamentoyu feshettiklerini ve yönetime el koyduklarını bildiren bir açıklama yaptı.

Salağız Ama Gerizekalı Değiliz
Gülle yaptığı açıklamada “Türkiye salakları olarak yıllardır, ‘büyüklerimiz daha iyisini bilir’, ‘mutlaka bir bildikleri vardır’, ‘bakın şimdi arkasından ne gelecek’ diye diye olayları izledik. Bir gün olsun ‘Şöyle yapılsa daha iyi olmaz mıydı?’, ‘Böyle de yapılamaz mıydı?’ demedik. Kendi aramızda konuşurken bile ‘bunların uzun vadede bize bir yararı olabilir, biraz daha bekleyelim’ dedik. Bekleye bekleye bugünlere geldik ancak artık durum bizim bile seyirci kalamayacağımız bir noktaya geldi, kabul bizler salağız ama gerizekalı da değiliz.” dedi.

Bul Kendine Gariban Bir Ülke, Ona Dayılan
Gülle hükümetin dış politikasını eleştirerek. “Diyelim ki geçimsiz bir yaradılışın var. O zaman kendi aranda kavga et, muhalefetle kavga et, evde karınla kocanla kavga et, gidip neden başka ülkelere bulaşıyorsun. Hadi diyelim biraz hareket istiyorsun, seç kendine gariban bir ülke git ona dayılan. Git Burundi’nin kayığını batır, Somali’de araba devir, Haiti’de delikanlılık yap. Dünyanın askeri açıdan en güçlü ülkelerinden birinin uçağını düşürmek nedir?” dedi.

Güzellikle Halledelim
Kasım Gülle, “Biz gene de yönetime el koymadan önce 24 saat bekledik. Belki sivil toplum kuruluşları bir ses çıkartır, muhalefet müdahale eder, halk isyan eder dedik ama hiçbir hareket olmadı. Bugün yaptığımız toplantıda, ülkeyi kendi kaderine terk edemeyeceğimizi görüp, yönetime el koymaya karar verdik. Tamam onlar bizden akıllı ama durum da ortada. Zaten akıllı bir yönetici böyle bir durumda bırakıp gider. Böyle bir dönemde yönetime talip olmak için de salak olmak gerekir.” diyerek yönetime el koyma gerekçelerini de açıkladı.

Kasım Gülle, ellerinde herhangi bir silah olmadığını söyledikten sonra hükümet yetkililerine çağrıda bulunarak, yönetimin güzellikle Salaklar Derneğine devredilmesini rica etti. “Şimdi hükümetin önünde iki yol var: Ya bizi tutuklayıp, kendi bildiklerini yaparak iyice bataklığa saplanacaklar ya da kendilerine sunduğumuz bu teklifi görüp, ‘fırsat bu fırsat, biz yavaştan uzayalım’ diyerek yönetimi bize bırakacaklar” dedi.

Kasım Gülle, Salaklar Derneği olarak yönetime el koymalarının Rusya’daki havayı da yumuşatacağını söyledikten sonra “Maalesef Türk halkının ve Ortadoğu’nun tek umudu bizleriz” diyerek konuşmasına son verdi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...