Boynukalın’dan Pişmanlık: Yazı İşlerini Bassaydım, Şimdi Bakan Olmuştum

Seçim öncesinde bir grup arkadaşıyla birlikte Hürriyet Gazetesi’ni basarak bina girişindeki kapı ve çerçeveleri indiren Abdurrahim Boynukalın’ın arkadaş sohbetlerinde, sık sık bu olayla ilgili olarak pişmanlığını dile getirdiği öğrenildi.

Maalesef Son Pişmanlık Fayda Etmiyor
Boynukalın’ın yakın çevresinden bir arkadaşına ulaşan muhabirimiz, kendisine Abburrahim Bey’in yaşadıklarıyla ilgii düşüncelerini sordu. Boynukalın’ın yakın arkadaşı olduğu öğrenilen G.B. “Biliyorsunuz o gün, taşlar ve sopalarla Hürriyet’in Bağcılar’daki binasına gidip camı çerçeveyi indirmiştik. Hatırlarsınız Abdurrahim de orada çok güzel bir konuşma yaptı. Daha sonra da biliyorsunuz ‘Biz dokunulmazlıkları kaldırdık’ diyerek, her yerde saldırıların önünü açacak bir demeci oldu kendisinin. Geçen gün bir araya geldiğimizde ben çok durgun görünce ‘Ne oldu lan Abdurrahim?’ dedim, o da ‘Biz orada hata yaptık G.B.’ dedi. Kendisi biliyorsunuz, saldırıdan sonra Gençlik ve Spor Bakanı Yardımcılığına getirildi. ‘Eğer o gün Hürriyet’in içine girip Yazı İşlerini bassak, ben şu anda Spor Bakanıydım’ dedi. Ancak son pişmanlık fayda etmiyor ne yazık ki. Orada biraz temkinli olması kendisine çok pahalıya patladı” dedi.

Yeni Türkiye’yi Bir Türlü Anlayamadınız
Daha sonra ulaştığımız AKP’li Boynukalın ise “İnsan hayatta pek çok hata yapıyor, bu baskın olayı da benim hayatımdaki hatalardan birisidir. Gençlere şunu söylemek istiyorum, bir işi yapacaksanız tam yapın, sonuna kadar yapın: Camı mı indirdiniz, çerçeveyi bırakmayın; çerçeveyi mi söktünüz, kapıyı da kırın” dedi. Hayatta bazı fırsatların ele bir kez geçeceğine değinen Boynukalın “Şimdi pişman da olsak bir şey değişmiyor, bugünkü aklım olsa öyle yapar mıydım diye çok sordum kendime. Şu kadarını söyleyebilirim ki, küçük işler küçük mevkiler doğurur, eğer büyük mevkilere oynuyorsanız, büyük işler yapmalısınız” dedi. Muhabirimizin daha açık konuşabilir misiniz şeklindeki sorusuna sinirlenen Boynukalın “Seni narkozsuz açık ameliyat yapar, sonra da Sağlık Bakanı olurum. Anlamadınız mı oğlum siz hala yeni Türkiye’yi?” diyerek telefonu kapattı.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...