Gençlerbirliği İmzasını Beğenmediği Hocayı İmza Töreninden Sonra Kovdu

Gençlerbirliği Spor Kulübü, futbol takımını çalıştırmak üzere el sıkıştığı Macar Teknik Direktör Andris Fabo’yla imza töreninden sonra yollarını ayırdı.

Törenden Sonra El Sıkışıp Medenice Yollarımızı Ayırdık
Kaparoz muhabirinin ulaştığı İlhan Cavcav kulüp açısından istenmeyen bir durum yaşandığını belirttikten sonra “Bu hocayı Macaristan ikinci liginden bizzat ben buldum. Genç, iyi niyetli birisi gibiydi. İlk gördüğümde takıma iyi futbol oynatacak potansiyele sahip olduğunu düşünmüştüm ancak yanılmışım. İmza töreninden sonra hocayı bir kenara çektim ve yol yakınken bu işi bitirmenin daha doğru olacağını anlattım. Kendisi en başta espri yaptığımızı sandı ama ciddi olduğumuzu görünce anlayışla karşıladı. El sıkışıp yollarımızı ayırdık” dedi.

İmzası Kayığa Benziyordu
Bu kararı almadan önce çok düşündüğünü söyleyen Cavcav “Kendisinden çok umutluyduk ancak imza töreninde işler tersine döndü. Her şeyi bir kenara bırakın, yahu koskoca teknik direktörün öyle ilkokul çocuğu gibi imzası mı olur? Yarın bir taraftarımız imzalı forma istese ne yapacağız, ‘Teknik direktörümüzün imzası kayığa benziyor, masörümüz imzalasa olur mu?’ diye mi soracağız? Gençlerbirliği köklü bir kulüp ve elbette bizim de yöneticiler olarak sorumluluklarımız var. Ben imza töreninin daha başında, biraz dikkatli olması yönünde hocamızı uyardım. Kendisine yeterli düzeyde sabır ve hoşgörü gösterdiğimizi düşünüyorum ancak maalesef hocamız kendisine tanıdığımız bu toleransı iyi değerlendiremedi” dedi.

Tören Sırasında Yavşak Yavşak Hareketler Yaptı
Kaparoz muhabirinin “Tek neden bu muydu?” sorusuna sinirlenen Cavcav “Elbette tek neden bu değil, on yedi dakikalık imza töreni sırasında pek çok noktada görüş ayrılıkları oluştu. Basın toplantısını yeniden izlerseniz sizler de göreceksiniz, saçma sapan bakışlar, sağa sola kaşkol sallamalar, böyle yavşak yavşak hareketler. Biz bunları sineye çekip görmezden de gelebilirdik ama emin olun o zaman da ertesi gün gelip tepemize sıçardı. Bakın daha sezonun başındayız ama on sekiz farklı arkadaşla çalışma fırsatı yakaladık. Aynı gün içinde iki sözleşme yapıp ikisini de feshettiğimiz durumlar var. Yani bir teknik direktörün en ufak bir hareketinde ne mal olduğunu anlayacak kadar tecrübeye sahibiz” dedi.

Gençlerbirliği Sahipsiz Kalmaz
Bundan sonrası için hemen araştırmalara başladığını söyleyen Cavcav “Şu anda iki arkadaşımızla prensip olarak anlaşmaya vardık. Tabii birbirlerinden haberi yok bu arkadaşların. Bu sefer uzun vadeli olsun istiyoruz, yani bu ayın sonunu bu arkadaşlarla çıkarırız diye tahmin ediyorum ancak biraz da nasip kısmet işi bunlar. Üç gün diyorsunuz, bir gün oluyor, bir gün diyorsunuz hiç olmuyor ama taraftarımız endişelenmesin, takım sahipsiz kalmaz, en kötü ben varım” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...