Hoghamoshi Kabilesinden Türkiye’ye Sert Çıkış

Sözcü Türk hükümetini sert bir dille uyardı

Brezilya’nın Mato Grosso eyaletindeki balta girmemiş ormanlarda yaşayan Hoghamoshi kabilesinin sözcüsü dün yaptığı bir açıklamayla Türk hükümetini çok sert bir şekilde uyardı. Kaparoz muhabirinin ulaştığı Hoghamoshi kabilesinin sözcüsü Ohika “Türk hükümeti aklına başına alsın yoksa olacaklardan biz sorumlu değiliz. Buralarda bir söz vardır: Ok yaydan çıkınca tutması güç olur” diyerek başladığı açıklamasının ardından son derece samimi itiraflarda bulundu.

Aslında bu işlerle pek ilgileri olmadığını söyleyen Ohika “Kurumsal bir kabile olmak için dışarıdan danışmanlık hizmeti almaya başladık. Danışmanımız da bize ‘rakiplerinize bakın, büyük devletleri örnek alın, onlar ne yapıyorsa siz de benzerini yapın’ şeklinde bir öneride bulundu. İki hafta süreyle dünya haberlerini izledik, ajansları dinledik, baktık önüne gelen Türkiye’ye atar yapıyor, biz de geri kalmamak için bir açıklama yaptık. İşin doğrusu ‘Türkiye nerede?’ diye sorsanız Yüce Hogha çarpsın ki haritadaki yerini bile bilmiyorum. Zaten hiç harita görmedim, ben” dedi.

Muhabirimizin küre şeklindeki dünya haritasında Türkiye’nin yerini göstermesi üzerine tüm Türkiye halkına selam gönderen Ohika “Bu daha başlangıç, çok daha sert açıklamalarımız olacak. Türkiye bizim için bir çıkış noktası, bir nevi tramplen. Yarın da BBC ile bir röportajımız olacak, oradan gene sallayacağız Türk hükümetine. Rüzgar arkamızda, iyi bir trend yakaladık, bu çıkışın peşini bırakmak istemiyoruz. Danışmanımız da son derece memnun” dedi. Muhabirimize haritanın niye top şeklinde olduğunu sorup dünyanın yuvarlak olduğu bilgisini de alan Ohika “Şu an çok şaşkınım, ben dünyayı düz sanıyordum. Bu yuvarlak dünyada Türkiye’ye üç gün süre veriyoruz. Bu süre sonunda tavrımız farklı olacak” dedi.

Muhabirimizin üç gün içinde istediğiniz alamazsanız nelere olacak şeklindeki ısrarlı sorusuna “Elimizde bazı belgeler var, onları açıklarız ya da savaş dansı yaparız belki ama büyük ihtimal açıklama yapmaya devam ederiz, şimdilik en güzeli bu” şeklinde yanıt veren Ohika eliyle hoşça kalın işareti yaparak röportajı sonlandırdı.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...