Kabataş’ta 2.Perde: Deri Eldivenli Saldırganlar ODTÜ’lü Çıktı

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan bir açıklamayla, iki yılı aşkın süredir devam eden Kabataş soruşturmasında çok önemli bir gelişme yaşandığı ve deri giyimli gençlerin ODTÜ öğrencileri olduklarının belirlendiği bildirildi.

Kabataş Gelini İfade Değiştirdi
Dün akşam saatlerinde mahkemeye bir dilekçe sunan Kabataş Gelini, olayla ilişkin yeni ayrıntılar anımsadığını belirterek önceki ifadesini değiştirdi. Yeni ifadesinde deri giyimli kişilerin, birbirlerine ‘hocam’ şeklinde hitap ettiklerini ve bu kişilerin ellerindeki T cetvelleriyle kendisine uygunsuz hareketlerde bulunduklarını hatırladığını söyleyen Kabataş Gelini “ODTÜ’lü olduğunu tahmin ettiğim deri giyimli saldırganlar, bir anda çevremi sardı. Hepsinin de güçlü geniş omuzları, kaslı kolları ve çıkık elmacık kemikleri vardı. Bir yandan çocuğumu döverken diğer taraftan bana sürtünüyor ve ıslak dudaklarıyla bedenimi dişliyorlardı. Ben üniversitenin yollarında koşan bir kısraksam, onlar da birer azgın jokeydi. Bir yandan beni taciz ederken, diğer yandan aralarında Kabataş’ta cami bastıklarından söz ediyorlar, öte yandan da birlikte geldiği domuzlarla sevişiyorlardı. Sonra seviştikleri domuzları kesip yemeye başladılar. Karınları doyunca, yedikleri domuzlara binerek gittiler” dedi.

Tübitak: Kabataş’tan Alınan Deniz Suyunda ODTÜ’lü Unsurlara Rastlandı
İçişleri Bakanlığından üst düzey bir yetkili, değişen ifade üzerine aynı gün Tübitak’ın rapor birimine bir sipariş geçtiklerini ve Tübitak’ın da üç saat içinde kendilerine bir yanıt gönderdiğini anlatarak “Tübitak, 2013 yılında Kabataş’tan alarak incelediği deniz suyu örneklerini yeniden analiz etti. Alınan su örneklerinde, Eymir Gölünde bulunan bakterilere benzer mikroplara rastlanması üzerine Tübitak, rapor için iki adet müftüyü yetkilendirdi. Müftüler Beştepe’de yapılan değerlendirme toplantısından sonra bulgularını rapor haline getirdi: Sonuçlar, gelinin yeni ifadesiyle uyumluydu, saldırganlar ODTÜ öğrencileriydi” dedi.

İsmet Berkan da Hatırladı
Kaparoz muhabirinin ulaştığı usta gazeteci İsmet Berkan “Benim izlediğim görüntülerde bazı saldırganların elinde Calculus kitabı olduğunu görmüştüm. O zaman bu detayı önemsememiştim ancak bugün Tübitak tarafından yapılan açıklamalarla birlikte değerlendirdiğim zaman gerçekleri daha iyi görebiliyorum. Ders kitaplarını bir silah gibi kullanabilen deri kıyafetli, yarı çıplak adamlardı bunlar. Şu an belleğimdeki görüntüler ilk izlediğimden daha berrak” dedi.

İçişleri Bakanlığı yetkilileri, Kaparoz muhabirinin sorusu üzerine, Kabataş’la ilgili yeni görüntüler ve son delillerin Cuma gününe kadar yayınlanmış olacağını tahmin ettiklerini söylediler.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

1 Comment

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...