Laikliğin Ahlaksızlığa Yol Açtığını Söyleyen Akit 7 Yaşındaki Kızlara Tecavüz Eden IŞİD’i Anlamaya Çalışıyor

Yıllardır Kemalizm, laiklik, örtünme, mini etek ve namus gibi konularda topluma ahlak dağıtan Akit Gazetesi, IŞİD ile ilgili kapsamlı bir yazı yazmadan önce onu anlamaya çalıştığını belirtti. Görüşlerine başvurduğumuz önemli bir Akit Gazetesi yazarı “Bu konuda bir fikir beyan etmek, kişileri suçlamak en kolayı. Biz de herkes gibi ağzımızı açıp IŞİD’lilere saydırabiliriz ama bu neyi çözer? Hep bir ağızdan küfrederek, bu insanları dışlayıp, şeytanlaştırarak sorunları çözebilir miyiz?” dedi.

IŞİD Bilim Adamlarınca Araştırılıp Anlaşılmalı
IŞİD’le ilgli herkesin bir şey söylediğini ancak kimsenin de doğru düzgün bir araştırma yapmadığını söyleyen Akit yazarı “Biz bu konunun öncelikle sosyolog, antropolog, jinekolog ve paleontologlar tarafından incelenmesi gerektiğini düşünüyoruz. Biz de gazete olarak bu konuyu araştırmak üzere bir komisyon kurduk. Şunu söyleyebilirim ki gerçekler bilindiğinden çok farklı. Biz herkesi tanımadan düşman ilan ediyoruz ki gerçekten düşmanımız bile olsa düşmanla savaşmadan önce onu tanımanız gerekmez mi? Aynı şekilde devlet büyükleri de IŞİD’le savaşmak yerine, konuyu araştıracak gruplar kurmalı. İçinde bilim adamlarının, grafikerlerin, anketörlerin, çağrı merkezi çalışanları ve kimyagerlerin de olacağı çok katmanlı bir komisyondan söz ediyorum. Ancak böyle bir anlayışla biz karşımızdaki topluluğu tanıyabiliriz. Kemalist ideolojinin sapkın yaklaşımları ve geceyi nerede geçirdiği belli olmayan kıçı başı açık sözde bilim kadınlarının demeçleriyle IŞİD’i anlamamız mümkün değil” dedi.

Tecavüze Uğrayan Kızların Rızasının Olup Olmadığı İncelenmeli
Kendisinin de bu konulara kafa yorduğunu ancak henüz yeterince makul açıklamalar bulamadığını söyleyen deneyimli yazar “Bir insan neden küçük bir kıza tecavüz edip onu hamile bırakır, bunu anlamamız gerekiyor. Bu bozulmuş bir tür çocuk sevgisi midir, tecavüze uğrayan kızların rızası var mıdır, bunlar hep araştırılmalı. İnsanların kendi bedenlerine bomba sarıp, hem de polis takibi altındayken Suriye’den kalkıp Ankara’ya kadar elini kolunu sallayarak gelmelerindeki psikolojik etkenler araştırılmalı. Yani kim olsa yakalanmaktan korkar, sonçta Ankara’da bir kitle eylemine böyle turist gibi gezerek gelip, hiç polis yakalar mı korkusu olmadan taksiyle alana gidip bombaları patlatmak anlaşılır gibi değil. Eğer biz kendisiyle birlikte yüzden fazla kişiyi öldüren bombacıyı anlayabilseydik belki de bu eylemlere engel olur, bu insanlarımızı kurtarmış olabilirdik. Bu konu kıçını açıp başkalarına göstermekten başka bir meselesi bulunmayan mini etekli laikçilerin hezeyanlarına terk edilemeyecek kadar kapsamlı ve deruni bir meseledir” dedi.

Daeş'i Okuyamamak

Konya’lılara Teşekkür
Açıklamalarını sürdüren ünlü yazar “Bugün kasıtlı olarak bazı konular karıştırılmaya çalışılıyor ki zihinlerde bir bulanıklık, bir karışıklık olsun. Tecavüz, cinsel istismar gibi konular adli konulardır, bunlar felsefi anlamda da dini anlamda da ikincil durumdadır. Asıl olan örtünmektir. Zaten halkımız neyin ne olduğunu gayet iyi biliyor, bunlar bazı kemalist devşirmelerin kendi sapkın düşüncelerini topluma yaymaya çalışmasından kaynaklanan suni meselelerdir. Bakın Konya’daki milli maçımız esnasında, vatandaşlarımız tarafından, IŞİD’in öldürdüğü terör mağdurları yuhalanarak bir irade ortaya kondu. Yani vatandaşımız da IŞİD’cileri lanetlemek yerine onların tecavüz nedenlerini ve bombalama gerekçelerini anlama gayreti içinde. Yani laikçilerin oyunu gene tutmadı” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...