Örgütün Bebek Kolları Başkanı Miray İnce Cizre’deki Çatışmada Ölü Ele Geçirildi

Cizre’nin Sur mahallesinde güvenlik güçleriyle çatışmaya giren teröristler ölü ele geçirildi. Kentte polis ve askerlere yönelik eylem hazırlığında oldukları belirtilen örgüt üyelerinin, uzun zamandır izini süren polis, akşam saatlerinde gelen bir ihbarla örgütün bebek kolları başkanı Miray İnce’nin (3 Aylık) Sur mahallesindeki evinde olduğu bilgisini aldı. Bölgeye giden özel harekat polisleri evin etrafında mevzilendikten sonra yapılan ‘teslim ol’ çağrılarına ateşle yanıt verilmesi üzerine çatışma çıktı. Gece başlayan çatışma aralıklarla sabaha kadar sürerken çatışmada birçok ev ve iş yerine kurşun isabet ettiği görüldü. İki aracın yandığı, birçok evin ve iş yerinin hasar gördüğü çatışmada örgütün Bebek Kolları Başkanı 3 aylık Miray İnce ölü ele geçirildi.

Üç Aydır Takip Ediyorduk

Valilik tarafından yapılan açıklamada bebek katillerinin halkımızın huzurunu bozmasına kesinlikle müsaade edilmeyeceği ve birliğimize kasteden teröristlerin nerede olursa olsun üzerine gidileceği mesajı verildi. Valilik yetkilileri örgütün önemli bir kanadını çökerttiklerini belirterek “Miray İnce’yi uzun süredir takip ediyoruz. Kendisinin ilk olarak 3 ay önce bir hastanede operasyon geçirdiğini belirledik. Bu tarihten sonra çok sayıda eylem içinde bulundu, en son bir ay önce Cizre’de yol kesen bir ekibin içindeydi ancak buradaki çatışmada havanın kararmasından yararlanarak elimizden kaçtı. Dün akşam ise polisimizin ısrarlı takibi sonucu kendisini ölü olarak ele geçirdik” dedi.

Örgüte Yataklık Etmekte Kullanılan Kundağa El Kondu

Ölü ele geçirilen Miray İnce’nin evinde yapılan aramada altı adet sandalye, çatal bıçak, emzik, bebek bezi, kese kağıdı, uzaktan kumandalı televizyon, patlamaya hazır gazlı tüp ve çok sayıda örgütsel doküman bulundu. Örgüte yataklık etmekte kullanılan bebek kundağına ise polis tarafından el kondu. Valilik yetkilisi, yaşanan çatışma sonrasında mahallenin son derece sakin olduğunu, şu an için TOMA, panzer ve tankların dolaştığı sokaklarda mutlak bir sessizlik yaşandığını söyledi. Emniyet güçlerinin sağladığı huzura, esnafın kepenklerini açmayarak, halkın da sokağa çıkmayarak katkıda bulunduğunu söyleyen yetkili, polise verdikleri bu destekten ötürü, Diyarbakır halkına teşekkür ederek açıklamalarını sonlandırdı.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...