Hükümette Canlı Bomba Paniği: Sultanahmet’e Ambulanstan Önce Yayın Yasağı Geldi

Sultanahmet’te yaşanan canlı bomba saldırısından sonra hemen kriz yönetimine geçen hükümet yetkilileri, saldırıya ilişkin yayın yasağı aldıktan sonra rutin işleyişe döndü. Hükümetin sınırları gevşetip basını sıkma politikası, yaşanan terör eylemiyle birlikte yeniden gündeme geldi. Kaparoz’un ulaştığı askeri uzmanlar, teröristlerin, güvenlik güçlerimizin Ayşe Öğretmenle uğraşmasını fırsat bilerek ülkemizi sırtından vurmuş olabileceklerine dikkat çekerken, güvenlik güçleri herhangi bir zafiyetin söz konusu olmadığını ve Ayşe Öğretmen’in tüm yurtta aranmaya devam ettiğini bildirdiler.

Saldırı sonrası yaşanan gelişmeler şöyle:

  • Yandaş televizyonlar Sultanahmet’e bağlandıkları sırada gelen yayın yasağı nedeniyle belgesel yayınına geçti.
  • Hükümet sözcüsü gazetecilere açıklama yapmak üzere çağrı yaptıktan sonra saldırıyla ilgili yayın yasağı geldiği için herhangi bir açıklama yapmayacağını söyleyerek toplantı salonundan ayrıldı.
  • İçişleri Bakanlığı olayla ilgili çok önemli gelişmeler olduğunu ancak yayın yasağı nedeniyle bu bilgilerin basın çalışanlarıyla paylaşılamadığını bildirdi.
  • Başbakanlık saldırıyı yapan kişinin daha önceden izlendiğini ve saldırı sonrasında da emniyet güçleri tarafından yakalandığını ancak yasak nedeniyle daha fazla bir şey söyleyemeyeceklerini bildirdi.
  • İnternet erişimi kademeli olarak yavaşlatılarak ‘dursa daha iyiydi’ noktasında sabitlendi.
  • Başbakan Davutoğlu ve kabine üyeleri, faillerin açıklanması ve son durum hakkında ayrıntılı bilgi almak için gözünü Cumhurbaşkanının yapacağı açıklamaya çevirdi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...