Konya’da IŞİD Operasyonu: 750 Bin Kişi Gözaltına Alındı

İki milyonun üzerinde nüfusa sahip olan Konya’da IŞİD sempatizanlarına yönelik olarak yapılan sabah operasyonu gece yarısına kadar sürerken yaklaşık yedi yüz elli bin kişi şüpheli sıfatıyla gözaltına alındı. Operasyon sonrasında kentte yaşlılar ve çocuklar dışında kimsenin kalmadığı görülürken, Konya sokaklarında ilk kez erkekten çok kadına rastlanıyor.

Zanlılar Şehir Stadında Tutuluyor

Ankara’da, IŞİD’in canlı bombalı saldırısı sonucu ölenlerin anısına, milli maç öncesinde yapılan saygı duruşunu yuhalayarak IŞİD’e olan sevgilerini gösteren Konya’lılar bu kez aynı stadda farklı bir organizasyonla bir araya gelmiş oldu. Arada bir eski günleri anarak tekbir getiren topluluğun, polisle şakalaşıp çimlerin üzerinde namaz kıldığı gözlendi. Topluca namaz kıldıktan sonra hep bir ağızdan küfredip, terör kurbanlarını yuhalayan IŞİD sempatizanları daha sonra ifade vermek üzere sıraya geçti.

Üç Günlük Gözaltı Süresini Fırsat Bilen Organizatörler Konya’da Rock Festivali Düzenleyecek

Operasyon haberinin ajanslara düşmesinden kısa süre sonra Konya’da düzenlenecek çeşitli dans ve müzik organizasyonlarıyla ilgili haberler gelmeye başladı. Tarihi fırsatı kaçırmak istemeyen organizatörler, şimdiden üç günlük kısa süre içine iki rock festivali, bir latin dansları gecesi ve birkaç parti sığdırmayı başardı. Sokaklar parti afişleriyle dolarken üniversitenin daha önceden duyurusunu yapıp gelen tehditler üzerine vaz geçtiği üç günlük Konya Karnavalına da start verildi.

Sarkıntılık Azaldı, Kadınlar Sokağa Çıkmaya Başladı

Konya’daki gözaltıların arkasından kadınlara yönelik, laf atma, taciz ve sarkıntılık olaylarının azalmasıyla sokakta mini etekli kızlar da görülmeye başlandı. Kaparoz muhabirinin ulaştığı çok sayıda kadın, gözaltı süresinin üç günden üç yıla çıkartılması için hükümetten talepte bulunduklarını anlatarak, yaşanan gözaltıların Konya için bir fırsat yarattığını söyledi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...