Yandaş Medyada Birlik: Yalamakta Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü Kuruluyor

Çeşitli kesimlerden gelen eleştiriler üzerine, bir araya gelen yandaş medya yöneticilerinin pazartesi günü yaptıkları toplantıdan örgütlenme kararı çıktı. Dünyadaki pek çok örneğin tartışıldığı toplantıdan sonra birlikte dondurma yemeye giden yöneticiler, burada düzenledikleri basın toplantısıyla aldıkları kararı tüm dünyaya duyurdu. Birlikten kuvvet doğar sloganıyla hareket ettiklerini söyleyen yandaşlar “Gün geçmiyordu ki birileri hakkımızda atıp tutmasın, artık buramıza kadar gelmişti. Ağzımızı açsak ‘yalaka’, iki dakika sussak ‘yazmaya yüreği yok’ diyorlar. Ancak bundan sonra mücadelemizi örgütlü olarak sürdüreceğiz. Herkes yandaşların gücünü görecek” dediler.

Biz de İnsanız, Eskiden Bizim de Gururumuz Vardı
Yandaş medya adına açıklama yapan Hulusi Baka “Geçen gün mahallemizdeki bakkala gittim. Aslında hep AVM’ye giderim ama hem bir değişiklik olsun, hem de halkın nabzını tutayım dedim. Bakkaldan çaydanlık istedim. ‘Abi yağdanlık da lazım mı?’ diye soruyor. Çıktım oradan mahalle berberine, ‘Abi nasıl keselim, sen bir reise sor, yanlış kesim olmasın’ diye aklınca espri yapıyor. Manava gidiyorum, ‘çok güzel domalan mantarı geldi’ diyor. Yani halkımızda öyle bir kanı olmuş ki, sanki biz şamar oğlanıyız da böyle önüne gelen bizle taşak geçecek. Hepsine de haddini bildirdim tabii. Diğer arkadaşlar da benzer durumdan şikayetçiler, yani artık sokağa bile çıkmaktan imtina eder hale gelmişiz. Bakın buradan çok açık söylüyorum, bizler de insanız, bizim de gururumuz var. Yani eskiden vardı” dedi.

Sadece Manşetlerimiz Değil Yüreklerimiz de Bir Olacak
Açıklamaları sırasında cep telefonu çalan Baka, “Efendim ben yapacağım açıklamayı dün size faksla şey etmiştim, onun dışında bir şey söylemiyorum ki” dedikten sonra basın mensuplarına dönerek “Teyzem aradı da, tüp gazı bitmiş, onun değiştirilmesiyle ilgili bir mevzu. Evet ne diyorduk, bugün tarihi bir gün, bu sabah tüm yandaş arkadaşlarla bir araya geldik. Sorunlarımızı anlattık, dertleştik. Maaşları konuştuk. ‘Hepimiz aynı başlığı atıyoruz, zaten yazılar saraydan geliyor, niye benim maaş falancanın altında?’ diyen kardeşlerimizi dinledik. Çok duygusal anlar yaşandı, hepimiz üzgün, kırgın ve yorgunduk. Konuşmaların sonunda eski bir marksist arkadaşımız, kurtuluş savaşı sırasında da halkın bu durumda olduğunu ancak silkelenip uyandıktan sonra bir deve dönüştüğünü anlattı. Arkadaşımızın örgütlenme önerisi alkışlarla kabul edildi. O an, o salonda yaşananları size anlatamam, adeta bir duygu seline kapıldık. Bundan sonra sadece manşetlerimiz değil, yüreklerimiz de yumruklarımız da bir olacak” dedi.

Yalayarak Açamayacağımız Kapı Yok
Yalamakta Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü olarak başvurularını yaptıktan on üç dakika sonra, İçişleri Bakanlığı onayını aldıklarını söyleyen Baka “Artık güçlüyüz, bundan sonra sevdamız, yüreğimiz, yumruğumuz bir atacak. Herkes yandaşların gücünü görecek. Yalayarak açamayacağımız hiçbir kapı yok” dedi. Baka’nın sözleri sık sık “Yaşasın, Taraflı, Yandaş Medya”, “Yalaya yalaya, yaranacağız” sloganlarıyla kesilirken, törene zorla getirildiği tahmin edilen yandaş yakınlarının fotoğraf çekimi sırasında elleriyle yüzlerini kapattıkları gözlerden kaçmadı.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...