Ekmekteki Fiyat Artışına, Mutasyona Uğramış Buğday Geni Neden Olmuş

TÜBİTAK tarafından yürütülen bir araştırmada ekmekteki fiyat artışının buğdayın genlerinde meydana gelen bir değişiklikten kaynaklı olduğu tespit edildi. TRT’nin haberine göre TÜBİTAK, ekmekteki fiyat artışını incelemek üzere Ocak ayı sonunda bir araştırma komisyonu oluşturdu.

Ekmekteki Fiyat Artışının Kökenini Araştırma Komisyonu Kuruldu
TÜBİTAK yönetim kurulunun önerisiyle oluşturulan araştırma komisyonunda şu isimler yer aldı:
1- Hamit Gezer (Sincan Müftüsü)
2- Vildan Karabağ (Bir Siyasi Partinin Muş Kadın Kolları Başkanı)
3- Soner Dombra (Marangoz)
4- Selen Sümbül (Anketör)
5- Sami Bülbül (Emekli Biyoloji Öğretmeni ve İHH Gönüllüsü)

Konusunda deneyimli kişilerden oluşan araştırma komisyonu, 1 Şubat tarihinde toplanarak, başkan Vildan Karabağ’ın yönetiminde çalışmalarına başladı. Komisyon adına açıklamada bulunan Sami Bülbül, bugüne kadar toplam dört kere toplandıklarını söyleyerek, ilk iki toplantıda komisyon üyelerinin kaynaşması için  okey oynadıklarını sonraki hafta Saray’daki bir davete icabet ettiklerini, 12 Şubat’taki toplantıdaysa sonuç raporunu yazarak dağıldıklarını söyledi.

Ekmekleri İnceleyen Marangoz Arkadaşımız Buğday Genindeki Değişimi Farketti
Sami Bülbül “12 Şubat’taki son komisyon toplantımıza incelemek üzere kendi kendine fiyatı artan iki adet ekmek getirdik. Ekmekleri gören Soner kardeşimiz ‘Bu nasıl ekmek yahu, rengi solmuş, genleri mi bozuk bunun?’ dedi. Bu soru bize esin kaynağı oldu, hemen internette araştırmamızı tamamlayıp raporumuzu yazdık, hatta biraz zamanımız kalınca kalkmadan ufak bir okey partisi çevirdik” dedi. Rapora göre ekmekteki fiyat artışı şu şekilde oluşuyor. Buğdayın genlerinde yer alan ve ekmek fiyatını sabit tutmaya yarayan ‘Stabilizör’ adlı bir kromozom, iklim değişikliği, mevsim uyuşukluğu ve buğday çuvalının kırışıklığı nedeniyle mutasyona uğrayarak ters yönde hareket etmeye başlıyor. Bu kromozom zamanla iyice şımararak hepten kontrolden çıkıyor ve her şeye ters tepki vermeye başlıyor. Hükümet ekmek fiyatını indirdiğinde hemen devreye girerek bu etkiyi tersine çeviren sinsi kromozom ilaçlara da direnç gösteriyor.

Suçlu Paralel Yapı da Olabilir
Araştırmalar hakkında bilgi vermeyi sürdüren Sami Bülbül “Mutasyonun 15 Ocak Cuma gününü 16 Ocak Cumartesiye bağlayan geceyarısı gerçekleştiğini tahmin ediyoruz” dedi. Bir gazetecinin ekmek zammının arkasında, bazı paralel güç odaklarının olduğuna ilişkin duyumlar olduğunu, ancak raporda bunlardan hiç bahsedilmediğini söylemesi üzerine söze karışan komisyon üyesi Selen Sümbül “Sami Abi bak, ben dediydim, bu iş paralel işi diye. Tutturdunuz burası bilim kurumu, yok krmozom, yok protein, mutasyon diye. Saray da beğenmemiş zaten bizim raporu” dedi. Yeniden sözü Sami Bülbül ise “Biz suç ortaklarından sadece birini yakaladık ama ben bu zammın arkasında paralel yoktur diyemem, hatta vardır bile derim. Bakın dedim bile” diyerek iki dakikada ağız değiştirdi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...