Hayvanat Bahçesindeki Maymun Cumhurbaşkanına Hakaretten Tutuklandı

İzmir Hayvanat Bahçesinin dokuz yaşındaki sevimli maymunu Ferit sabah gerçekleştirilen bir operasyonla gözaltına alınarak tutuklandı. İlk olarak ifadesi alınmak üzere İzmir Emniyet Müdürlüğüne getirilen Ferit’in polis aracından indirilirken bile rahat tavırlar içinde görevli polislerle şakalaştığı görüldü. İzmir’li hayvanseverlerin maskotu olan Ferit, bundan dokuz yıl önce dünyaya gelmiş ve erken doğduğu için bakıcısı tarafından her gün biberonla beslenmişti.

Cumhurbaşkanlığı Koruması Şikayet Etti
Geçtiğimiz pazar günü, yıllık izninde ailesiyle birlikte İzmir Hayvanat Bahçesini gezen cumhurbaşkanlığı koruması Süleyman Gürbüz, maymunların olduğu bölümden geçerken Ferit’in kendisine alay eder tarzda davranışlar göstermesi üzerine, Ferit’e polis kimliğini gösterdi. Ferit’in hızlı bir hareketle Gürbüz’e ait cumhurbaşkanlığı koruması kimliğini alarak uygun olmayan hareketler yapmaya başlaması üzerine koruma Gürbüz, hayvanat bahçesi yönetimine şikayette bulundu.

Burada yapılan değerlendirmede, maymun Ferit’in koruma görevlisinin kimliği üzerinden Sayın Cumhurbaşkanına yönelik hakaretvari tavırlar gösterdiği konusunda hemfikir olunarak İzmir Emniyet Müdürlüğüne bilgi verildi. İzmir Emniyet Müdürü, hakkında birden çok şikayet olan maymun Ferit’in gizli bir operasyonla yakalanmasına karar verdi.

Terörle Mücadele Ekiplerinden Şafak Operasyonu
İzmir Terörle Mücadele Şubesi ve Narkotik Şube tarafından gerçekleştirilen ortak operasyona bu sabah saat dört sularında start verildi. Panzer ve TOMA’larla hayvanat bahçesine gelen ekipler, bakıcının uyuyakalıp bulunamaması üzerine altı saat boyunca Ferit’in kafesinin karşısında beklemek zorunda kaldı. Maymun Ferit’in bu sırada da uygunsuz hakaretlerine devam etmesi üzerine iyice sinirlenen polisler kapıyı kırmak üzere hamle yapınca kapının üzerindeki anahtarı görerek doğrudan içeri girdiler ancak Ferit’in kıvrak hareketleri karşısında başarısız oldular. Öğlen saatlerinde operasyona ara veren terörle mücadele ekibine, hayvanat bahçesini gezen bir çocuğun “Ferit’i adıyla çağırır ve muz verirseniz yanınıza gelir” demesi üzerine, operasyonun ikinci ayağına geçildi. Saatler 14:36’yı gösterirken elini muza uzatan Ferit polisler tarafından kıskıvrak yakalandı ve terörle mücadele ekipleri saat 15:00 gibi hayvanat bahçesinden ayrıldı.

Ferit Savunmasını Kendisi Yapacak
İzmir Emniyet Müdürlüğüne getirlen Ferit’in hakkındaki iddialara gülümseyerek karşılık verdiği öğrenilirken, savunmasını kendisinin hazırlayacağını belirtmesi üzerine kendisine avukat tayin edilmedi. İzmir Valiliği tarafından yapılan açıklamada hakkındaki suçlamalardan sonra Ferit’in İzmir’in maskotu olma özelliğini yitirdiği, maymun Ferit’in yerine İzmir’in maskotu olarak “Ayran İçen Sakallı Adam” figürünün seçilebileceği belirtildi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

1 Comment

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...