Hesap Değişti: Herkes Dört Çocuk Yapacak

Türkiye üst üste gelen ölüm haberleriyle sarsılırken, hükümetin geleceğe ilişkin planları da alt üst oldu. Daha birkaç ay öncesine kadar her bir aileden üç çocuk isteyen yetkililer, yapılan son hesaplamaların ardından talep ettikleri çocuk sayısını dörde çıkarttılar.

Dört Çocuktan İkisini Biz Değerlendireceğiz
Konuyla ilgili olarak açıklamalar yapan hükümet sözcüsü Bahattin Salsa “Aslında değişen bir şey yok, zaten çocukların bir bölümü öleceği için evdeki kişi sayısı değişmeyecek” dedi. Hesaplamalarını ayrıntılarıyla basın mensuplarına gösteren Salsa “Dördüncü çocuk aile ekonomisine kesinlikle yük getirmeyecek, çocuklardan ikisini biz kendi projelerimizde değerlendireceğiz kalan iki çocuk da ailesine destek olmak üzere evinde kalacak” dedi.

Erkek Çocuklara Talibiz
Hangi çocuğun devlete verilip hangisinin evde kalacağı konusuna da değinen Salsa “Biz bu evlatlarımızı milli savunma ve istihbarat ağırlıklı olarak Ortadoğu’daki çeşitli projelerimizde görevlendireceğimiz için, erkek çocukları tercih ediyoruz tabii. Zaten erkek çocuk evde gürültü çıkartır, huzuru bozar. Misafirlerin karşısında çüküyle oynar, halılara işer, ev evlikten çıkar” dedi.

Kariyer İmkanı Sunulacak
Devletin el koyacağı çocuklara kariyer imkanı da sağlanacağını belirten Salsa “Bu arkadaşlar için çok hızlı kariyer imkanı da olacak. En tecrübesiz olanları bile bir anda göğe yükselip şehitlik mertebesine erişme şansına sahip olacak. Eğer kendi imkanlarıyla ölmezler, biz de şehit etmeyi başaramazsak kendilerini evlerine geri yollayacağız ancak bu oldukça düşük bir olasılık ver tercih ettiğimiz bir sonuç da değil” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.




Loading Facebook Comments ...