20 Yıldır Denizleri Ölü Halde Gezen Adam, Kıçını Kaldırmayan Halkımıza Dert Oldu

20 yıl önce seyir halindeki bir teknede öldüğü anlaşılan macera tutkunu denizci Manfred Fritz Bajorat’ın, Filipinler açıklarında teknesinde ölü halde bulunması sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Hayatı boyunca yan komşuya gitmek için bile kıçını kaldırmaya üşenen vatandaşlarımızın, Alman denizcinin bulunmasının ardından birbiri ardına açıklamalarda bulunmaya başladıkları görüldü.

Halim Toprak: Yalnız Gezmeseydi Böyle Olmazdı
Malatya’da kayısı yetiştiriciliği yapan Halim Toprak konu üzerine Facebook hesabı üzerinden yaptığı açıklamada “Denizle şaka olmaz, biz baraja giderken bile, en aşağı kırk kişi gidiyoruz. Suda ayağın kayar, derinde simit söner, her türlü ihtimal var. Şimdi bir kere bu arkadaş, yola neden yalnız çıkıyor, neden yanına bir arkadaşını, karısını, çocuğunu almıyor bunu açıklayabilir mi? Eğer yalnız gezmeseydi yanındaki arkadaşı suni teneffüs yaparaktan onu iyileştirirdi, bu çok açık.” dedi.

Pakize Boşat: Denizcinin Kendi Hatası
Ev hanımı Pakize Boşat ise konuyu değerlendirdiği yazısında “Bu olayın gerçek olduğuna inananlar var ya onlara ne desem az. Yok adam ölmüş de, öldükten sonra liman liman gezmiş, peki yirmi yıl boyunca ne yiyip ne içti bu adam? Gemilerde araba direksiyonuna benzer şekilde dümenler olur. Bu dümeni çevirince de gemiler bacalarındaki duman sayesinde yol alırlar. Bu adam öldükten sonra o dümeni nasıl çevirip de gemiyi gezdirdi? Herkez salak olduğu için tabii. Ama eğer gerçekten de adam ölmüşse kendi hatasıdır. Çünkü büyüklerimiz hep deniz dalgasız olmaz derler. Eğer bu kişi yola çıktığında dalga yoksa, hazırlıksız yakalanmış olur. Zaten bu tür kişiler de ilk kasırgada alabora olurlar” dedi.

Salih Kuzu: Pusulası Bozulduysa, Yıldızlara Bakabilirdi
Mardin’de bir berberde kalfalık yapan Salih Kuzu, sosyla medya hesabında “Adamın pusulası bozulmuş belli ki, çünkü telsiz çalışıyor ve telsizden dolayı bir teknede kimse ölmez. Pusula bozulunca denizde kaybolmamak için kutupyıldızına göre dümeni hep sola doğru kırarak gitseydi, Basra körfezi üzerinden Akdenize geçerdi. Ama bunu bilmiyorsa tabii ki de kaybolur ve bir denizci kaybolduğunda iki seçenek vardır: Ya denizci ölür ya da pusula bozuk değildir ve adam bakmasını bilmiyordur. Pusulaya bakmazsan da maalesef işin şakası yoktur. Allah rahmet eylesin” yazdı.

Galip Tatlı: Gerçekten Denizci Olsa, Oltayla Balık Tutarak Hayatta Kalabilirdi
Kastamonu’da esnaf olarak yaşayan Galip Tatlı, sosyal medya mesajında “Bir baksınlar bakalım bu adamın CIA ile bir alakası neymiş, geminin depolarında silahla uyuşturucu var mıymış? Bazıları da bu yalana inanıp, gidip de bir CIA ajanının arkasından dua edecekler neredeyse. Böyle düşünen varsa Allah onların taksiratını affetsin. Amerikalıların bir sözü vardır: Denizden babam çıksa yerim diye. Onlar yerler ama Kastamonulular yemez. Adamın önündeki defterde neler yazdığı, elindeki telsize neler söylendiği neden açıklanmıyor? Bir kere bu adam Hristiyan mı değil mi, önce bunu açıklasınlar. Eğer denizci olsaydı oltayla balık tutarak hayatta kalabilirdi. Bu işin içinden bir de İsrail çıkarsa hiç şaşmam. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.




Loading Facebook Comments ...