Canlı Bombayı Fark Ettiğinizde Yapabileceğiniz Üç Şey

Her şeyden önce canlı bombayla karşılaştığınızda paniğe kapılmamanız gerektiğini unutmayın. Bu yazının sonuna geldiğinizde, otobüs durağında ya da okul servisinde bir canlı bomba ile karşılaştığınızda neler yapabileceğinizi ayrıntılı olarak öğrenmiş olacağınızdan zaten korkmanıza gerek kalmayacak. Şimdi canlı bomba karşısında yapabileceklerimize geçelim:

1- Bak Sana Ne Göstericem
Bir canlı bombayı eğer çok yakınınızda fark ettiyseniz artık büyük olasılıkla iş işten geçmiş demektir ancak karamsarlığa kapılmayın, bu noktada bile yapabileceğimiz birkaç şey var. Öncelikle karşınızdaki kişinin mutsuz, ezilmiş, beyni yıkanmış bir tetikçi olduğunu ve büyük olasılıkla uyuşturucunun etkisi altında unutmayın. Bu kişi, bombalı bir eylem yaptığı için büyük bir kahraman ya da şehit olacağını sansa da henüz tarihe kahraman olarak geçen bir canlı bomba yok. Canlı bombalar halkın yaşadığı bölgelerde, hele ki kent merkezlerinde yapacakları tüm eylemlerde kasıtlı olarak sivilleri öldürecekleri için, emri veren örgüt yöneticileriyle birlikte ancak aşağılık bir savaş suçlusu olarak tarihe geçebilirler. Yaşamı boyunca mutsuz olmuş ve başkalarının mutluluğunu kıskanmış bu insanların en büyük umudu bomba patlamadan birkaç saniye önce kurbanlarının gözlerindeki korkuyu görüp biraz huzur bulmaktır. Örgüt yöneticileriyse televizyonun başında, panik halinde kaçışan insanların fotoğraflarını beklemektedirler. Bu kişilere son dakikasında bile bu mutluluğu yaşatmamak ve olay yerindeki kameraların patlama anında kaydettiği görüntülerde yer almak üzere hazırlığınızı yapın. Duyacağınız sesle birlikte el hareketinizi çekerek hem canlı bombaya hem de dünyaya, sivilleri öldüren savaş suçlularına verebileceğiniz en güzel yanıtı verin. Ajanslara düşecek resimler aşağıdaki gibi olacaktır.
canli-bombayi-fark-ettiginizde-yapabileceginiz-uc-seyden birincisi
2- Çok da Tın
Canlı bombanın en büyük umudu, en güçlü isteği başkaları tarafından fark edilmektir. Bu insanların genellikle üretken bir faaliyetle, bir tane güzel bir işle adları anılmamıştır. Bu nedenle kendilerini ve sivilleri öldürerek, bir kez de olsa insanların dikkatini çekebilmek isterler. Özellikle Trakya bölgesindeki eylemlerinde bu türden bir işe kalkışan kişilere verilebilecek en iyi yanıt canlı bombayı umursamayarak eylemciyi roman havalarıyla karşılamaktır. Halkı paniğe uğratmak isteyen örgüt yöneticisi de bu fotoğrafı görünce önce biraz kızarır, sonra bozarır. İnternetteki patlama fotoğrafları aşağıdaki gibi olur.
canli-bombayi-fark-ettiginizde-yapabileceginiz-uc-seyden-ikincisi
3- Hiç Arkadaşın Yok mu?
Canlı bombalar ve savaş suçluları sevgisiz büyüdükleri için birbirine sarılan iki insan, köpeğini seven bir çocuk veya birbirine kenetlenmiş bir toplum görünce rahatsız olurlar. İsterler ki herkes kendileri gibi sevgisiz olsun, sarılmasın, öpüşmesin, sevişmesin, kediyle köpekle koklaşmasın. Bu yüzden canlı bombayı fark ettiğinizde yanınızdaki canlıya sarılın. Siz sarıldığınız canlının sıcaklığını duyarken, eylemcinin ve yöneticilerinin son gördükleri şey kendi sevgisizlikleri, alçaklıkları ve ölüm olsun.
canli-bombayi-fark-ettiginizde-yapabileceginiz-uc-seyden-ucuncusu
Ve son olarak, eğer hayatta kalırsanız, insani gerekçelerle de olsa, sakın bir canlı bombanın cenazesine gitmeyin. Savaş suçlularına saygı göstermek bir insanlık ve nefret suçudur. Sonra bir daha aynaya bakamazsınız.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...