Erdoğan’ın Koltuğuna Oturan Küçük H.C. Paralel Yapı Soruşturması Kapsamında Gözaltına Alındı

23 Nisan nedeniyle cumhurbaşkanlığı koltuğunu kısa süreliğine devralan küçük Hande, koltukta geçen sürenin tahmin edilen süreyi aşması sonucunda paralel yapı savcıları tarafından şüpheli sıfatıyla gözaltına alınarak ifadesi alınmak üzere Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

FETÖ Terör Örgütünün Sinsi Bir Planı Olduğu Konusunda Duyumlarımız Oldu
Soruşturmayı yürüten savcı “21 Nisan tarihi itibarı ile imzasız bir e-posta ile paralel yapının Sayın Cumhurbaşkanımızın koltuğunu ele geçirme planı yaptığı konusunda bir istihbarat aldık. Bu e-postada 23 Nisan törenleri bahane edilerek FETÖ terör örgütünün sinsi bir planı uygulamaya koyacağı ve Cumhurbaşkanımızın iyi niyeti kullanılarak bir darbe yapılacağına vurgu yapılıyordu.

Beş Dakika Demişlerdi, On İki Dakika Oldu
Konu hakkında Sayın Cumhurbaşkanına da bilgi verdiklerini söyleyen savcı “Cumhurbaşkanımız önce ‘Yok yahu olur mu öyle şey diyerek bizi kovdu’ ancak sonradan geri çağırtarak ‘siz gene de tetikte olun, bu iş beş bilemediniz on dakikalık bir mizansen. Eğer şüpheli şahıs bu süreyi geçerse müdahale edin’ şeklinde bize talimat verdi. Biz de yedi adet keskin nişancı, on dört istihbarat uzmanı, üç adet bomba uzmanı, iki adet web tasarımcısı ve bir şarap tadım uzmanı ile olay yerinde mevzilendik. H.C.’nin koltuğa oturmasıyla birlikte kronometremizi çalıştırdık. Beş dakika oldu sabrettik, on dakika oldu sabrettik ancak dakikalar on ikiyi gösterdiğinde düğmeye bastık” dedi.

‘Koltuğunuzu İstemiyorum’ Diyen H.C.’ye Cumhurbaşkanına Hakaretten İkinci Bir Dava Açıldı

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü tarafından yapılan açıklamada ise H.C.’nin gözaltına alındığı sırada kameralar tarafında çekilen görüntülerinde, ‘Alın koltuğunuzu, ben istemiyorum’ sözlerinin cumhurbaşkanına hakaret olarak görüldüğü ve Sayın Cumhurbaşkanının şikayetçi sıfatıyla ilgili makamlara başvuruda bulunduğu belirtildi. İki davada hakkında toplan 106 yıl hapsi istenen H.C.’nin ailesi ise perişan. Baba K.C. “Yaşananların kötü bir şaka gibi düşünüyorum. Bir eşek şakası” demesi üzerine baba K.C. de birkaç saat içinde gözaltına alındı.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...