Kilis’e Düşen Patlamamış Mermi, Tıbbi Yardımlarla Birlikte Mücahitlere İade Edilecek

İçişleri Bakanlığı bu sabah Kilis’e düşen ancak patlamayan roket mermisinin, angajman kuralları gereğince, mücahitlere iade edileceğini bildirdi. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada “Bu sabah erken saatlerde Kilis’te kırsal alana düşen iki adet roket mermisinden birisinin patlamadığı tespit edilmiştir. İçişleri Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı ve askeri yetkililerle yapılan istişareler sonunda, patlamamış merminin önümüzdeki dönemde yapılacak tıbbi yardımlarla birlikte, Suriye’deki mücahit gruplara iade edilmesine karar verilmiştir” denildi.

Yerde Para Bulunca Cebinize mi Atıyorsunuz?
Bir gazetecinin “İade edilen bomba yeniden Kilis’e atılabilir mi?” sorusuna “Sanmıyorum” şeklinde yanıt veren bakanlık sözcüsü “Neticede mermide bir problem olduğu aşikâr. Ben aynı merminin bir kez daha gönderileceğini sanmıyorum. Ayrıca her roket mermisi de bize atılacak diye bir kaide yok arkadaşlar, buradaki mücahitler omuzlarında roketle geziyorlar ve arada bir bu türden kazalar yaşanabiliyor. Ben gazeteci arkadaşın lafı nereye bağlamak istediğini de gayet iyi biliyorum. Roket mermisini iade etmeyelim, üstüne yatalım demeye getiriyor. Peki, siz yolda para bulunca hemen cebinize mi atıyorsunuz, sonuçta burada bize ait olmayan bir roket mermisi var. Biz uluslararası kurallar gereği bunu sahibine iade etmek durumundayız” dedi.

Bizim Abdestimizden Şüphemiz Yok
Bir gazetecinin “Muhalefet liderinin, ‘IŞİD aynı mermiyi bir daha Kilis’e gönderirse ve bu kez patlarsa, kim hesap verecek?’ şeklinde bir beyanı oldu. Buna bir yanıt verecek misiniz?” sorusuna “Arkadaşlar teyzemin şeyleri olsa diye argo bir söz vardır, biz burada ciddiyet içinde devleti yönetmekle yükümlüyüz, böyle ihtimal hesapları içinde bir yere varamayız. Ayrıca roketin hedef aldığı bölge Kilis’in en dindar kesiminin yaşadığı bölgelerden birisi, herkes abdestli. Yani mermi patlasa da öyle muhalefetin abarttığı gibi korkulacak bir durum yok. Tüm önlemler alınmış durumda. Bizim abdestimizden şüphemiz yok ama muhalefet lideri kendinden emin değil ki böyle ileri geri konuşuyor” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...