Köprü Üstünde Aracı Bozulan A.L. Vatandaşlar Tarafından İkna Edilerek Aşağı Atladı

Bugün sabah saatlerinde, Boğaziçi Köprüsünde arızalanan bir aracın yarattığı trafik sıkışıklığına yanlış anlamaların da eklenmesi 34 yaşındaki sürücü A.L.’nin yaşamına mal oldu.

Trafik Tıkanınca Vatandaşlar Sinirlendi
Sabah saat 07:40’da Boğaziçi köprüsünü geçtiği sırada aracında meydana gelen bir arıza nedeniyle yolda kalan A.L. aracından çıkarak yol kenarında çekici beklemeye başladı. A.L.’nin yolda kalan aracının köprüdeki bir şeridi tıkamasıyla, yarım saat içinde köprü ve bağlantı yollarında trafik durma noktasına geldi. Saatlerce araçlarında bunalan sürücüler, köprünün üstüne gelip yolda kalan aracı görünce camlarını açıp yol kenarında bekleyen A.L.’ye hakaret etmeye başladılar. A.L. ‘birden stop etti’, ‘bakımları da tamdı’ gibi açıklamalar yapsa da vatandaşların hışmından kurtulamadı.

Saldırıdan Kaçıp Korkuluklara Gelen Sürücüye ‘Atla’ Tezahüratı
Aracının yanında beklerken, bir sürücünün yüzüne doğru tükürmesi üzerine korkan ve kaçmak için korkulukların yanına gelen A.L.’yi araç sürücüleri yanlış anladı. A.L.’yi korkuluklarda gören diğer sürücüler araçlarını durdurup ‘atla, atla’ şeklinde tezahürat yapmaya başladılar. Sol şeritteki araçların da kornayla destek vermesi üzerine A.L. eliyle bir takım işaretler yaparak derdini anlatmaya çalıştı. A.L.’nin bağırarak toplanan kalabalığa atlamayı düşünmediğini söylemesi çevresindeki insanları çılgına döndürdü.

Madem Atlamayacaksın Ne İşin Var Korkuluklarda
Giderek artan kalabalığın içinden sürücülerin “Madem atlamayı düşünmüyorsun, saatlerdir neden trafiği felç ediyorsun?”, “Korkuluklarda şov mu yapıyorsun?” şeklindeki soruları karşısında bocalayan A.L. son çare olarak polisten yardım istedi. Köprüdeki polisin yönlendirmesiyle müzakere konusunda uzman bir başka polis memuru olay yerine geldi. Yanına gelen uzman memurun “Hadi aşağı gel, sabah sabah asabımı bozma benim” diyerek söze başlamasına sinirlenen A.L. ile polis memuru tartışmaya başladı. İkilinin aralarındaki söz dalaşının büyümesi üzerine vatandaşlar tekrar “atla, atla” diye bağırarak tempo tutmaya başladı.

Korkuluklarda bir süre hareketsiz bekleyen A.L daha sonra elini “tamam” der gibi sallayıp son kez arkasına baktıktan sonra vatandaşların ve polisin şaşkın bakışları arasında korkulukları tırmanarak kendini boğazın serin sularına bıraktı.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

3 Comments

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...