Sınırı Üç Metre Geçti Diye Rus Uçağını Düşüren Türkiye, Kilis’teki Mermilerin Gök Taşı Olup Olmadığını İnceliyor

Kilis’e düşen roket mermilerini değerlendirmek üzere toplanan Milli Güvenlik Kurulu, yapılan inceleme sonucunda, Kilis’e düşen mermilerin şimdilik gök taşı statüsünde değerlendirileceğini ve buna göre yanıt verileceğini duyurdu.

TÜBİTAK: Gökten Geldiyse Allah’ın İşi Olabilir
MGK sözcüsü, değerlendirme toplantısından sonra yaptığı açıklamada “Arkadaşlar, biz her düşen bombada birilerine savaş açacak değiliz. Postadan gelmiyor ki bu bombalar, üstünde göndereni yazsın, nihayetinde havadan gelip aniden patlıyor. TÜBİTAK yetkililerine de danıştık ‘Gök taşıdır veya değildir diyemeyiz, ancak gökten gelmesi Allah’ın bir tasarrufu olabileceğini düşündürüyor’ dediler. Belki de sınırın öte yakasında, öfkeli birkaç genç eline geçirdiği bir roketle birbirine şaka yapıyor olabilir. Üzerimize üç, beş tane roket mermisi isabet etti diye, kontrolsüz şekilde sağa sola saldıracak değiliz” dedi.

Keskin Sirke Küpüne Zarar
MGK Sözcüsü “Atalarımızın ünlü bir deyişi vardır, ‘öfkeyle kalkan zararla oturur’ diye. Biz büyük bir ülke olarak öfkemize hakim olmak durumundayız. Ondan sonra ‘keskin sirke küpüne zarar’ derler değil mi? Biz önce bu roket mermisi midir, gök taşı mıdır bunu anlayalım, sonra bunu kim atmış tespit edelim, tüm bunlardan sonra yapmak gereken bir şey varsa, Türk Silahlı Kuvvetleri olarak devreye girelim, ancak biriler böyle istiyor diye de yangına körükle gidecek halimiz yok” dedi.

Tutturmuşsunuz Bir IŞİD’dir Gidiyor
Bir gazetecinin “Roket mermileri IŞİD tarafından ateşleniyor olabilir mi?” sorusuna sinirlenen MGK Sözcüsü “Biz dedikodularla veya ihtimallerle iş yapacak durumda değiliz. Herkes tutturmuş bir IŞİD’dir gidiyor, bir kere bu örgütün adı IŞİD’ken DAİŞ oldu, son zamanlardaysa bildiğiniz gibi DAEŞ deniliyor. Şimdi biz IŞİD’i mi vuracağız DAİŞ’i mi, yoksa DAEŞ’i mi? Öyle oturduğunuz yerden sallamak kolay arkadaşlar. Bu işler, hesap, kitap işleri, bilmediğiniz konular hakkında ileri geri yorum yapmayın lütfen” dedi.

Kilis Valisi: “Angajman Kuralları Çerçevesinde 17 Vatandaşımız Zayi Oldu”
18 Ocak’tan bugünde kadar altısı Suriyeli göçmen olmak üzere toplam on yedi kişinin yaşamını yitirdiği Kilis’te durum gerginliğini korurken Kilis Valisi, şehir merkezine düşen mermilerin çok sayıda vatandaşımızın canına mal olduğunu ve bu roket mermileriyle angajman kuralları çerçevesinde mücadelenin devam ettiğini söyledi. Kaparoz muhabirinin “Angajman kuralları nedir?” şeklindeki sorusu karşısında bocalayan Vali “Açın sözlüğe bakın, orada yazıyor ne demek olduğu. Ben baktım, hiç bir şey anlamadım. Bir de siz bakın” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...