Genelkurmay Başkanından Gündemi Sarsan Açıklamalar: Kayınvalide Geline Ne Taktı?

Basında ve sosyal medyadaki eleştirilere karşı sessizliğini koruyan Genelkurmay Başkanı, bugün Twitter hesabı üzerinden gündemi sarsacak açıklamalarda bulundu. Düğünle ilgili kimsenin yazmadığı detayları tek tek açıklayan Genelkurmay Başkanı, gelecek dönem planlarıyla ilgili olarak da takipçilerine hoş bir müjde verdi.

Yakında Olduğum İçin Her Şeyi Çok Net Görebildim
Yaptığı samimi açıklamalarda, merak edilen pek çok konuya açıklık getiren Genelkurmay Başkanı “Ben genç çiftin sol tarafında Ahmet Davutoğlu ile Kadir Toptaş arasında yer alıyordum, aslında Sayın Davutoğlu daha geç geldi, normal olarak en kenarda onun olması gerekirdi ama bir omuz darbesiyle araya girdi” dedi. Düğünle ilgili olarak herkesin merak ettiği gelin ve damadın kıyafetleri konusunda açıklamalarda bulunan Genelkurmay Başkanı “Sümeyye Hanım, alt kısmı tafta, üst kısmı ise dore ve lama detaylarla işli beyaz bir gelinlik tercih etmişti. Nişanda giydiği somon rengi sade kıyafetten sonra, doğrusu bu gelinlik bizleri biraz şaşırttı. Sümeyye Hanımın gelinliğine ilişkin en güzel detay ise elinde tuttuğu beyaz buketiydi, buket son derece zarif ve doğaldı. Açıkçası bizleri asıl şaşırtan tercih duvak oldu, Sümeyye Hanımın gelinliğinde, beklenilenin aksine bir duvak yoktu. Bu seçim bazılarınca cesaret örneği olarak değerlendirilse de ben, klasik bir duvağın gelinliğin ayrılmaz bir parçası olduğunu düşünen eski kafalılardanım” dedi. Damat Selçuk Bayraktar’ın smokin yerine siyah takım elbise, papyon yerineyse siyah kravat tercih ettiğini belirten Genelkurmay Başkanı, genel olarak gelin ve damadın kıyafet seçimlerini “son derece şık ve zarif” olarak nitelendirdi.

Herkesin Merak Ettiği Konu: “Kayınvalide Geline Ne Taktı?”
Açıklamalarını sürdüren Genelkurmay Başkanı “Gördüğüm kadarıyla kayınvalide, gelin Sümeyye Erdoğan’a bir genç kızın rüyasını süsleyecek şıklıkta çevresi pırlantalarla sarılmış inci bir kolye ve ailesinden kendisine kaldığını duyduğumuz antika değerinde bir gümüş gerdanlık taktı. Elbette antika da olsa, gümüş gerdanlık çok büyük bir değere sahip değil, daha çok manevi değeri ön planda. Gene de bazı durumlarda manevi değeri yüksek takıların maddi değeri yüksek takılardan bile daha çok para ettiğini de eklemekte yarar var” dedi.

Anılarımı ‘Karargâh Günleri’ Adlı Bir Kitapta Toplayacağım
Açıklamalarında, ileride askerlik günleriyle ilgili anılarını bir kitapta toplayacağını belirten Genelkurmay Başkanı “Tabii düğünle ilgili notlarım aslında bu kadar değil, çok daha detaylı notlar aldım. Bir kısmı kafamda, bir kısmını ise kâğıda döktüm. Birkaç yıl sonra aldığım notları derleyip, ‘Karargâh Günleri’ adıyla yayınlayacağım ama böyle hep silah, savaş hikayeleri gibi düşünülmesin. Herkesin, özellikle hanımların zevkle okuyabileceği tarzda daha çok salon ortamlarında geçen bir kitap olacak. Magazin okurlarının bile ilgisini çekecek, şimdilik bu kadarını söylemiş olayım” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...