İKSV, Öğrenciler İçin Lale Soğanı Kartı Çıkartıyor

İKSV öğrenciler ve sınırlı bütçeye sahip vatandaşlar için Lale Soğanı adında yeni bir kart çıkaracağını açıkladı. Lale Soğanı Kartı ile salonlara girip, konser dinlemek mümkün olmasa da dışarıdan konser salonunun binasını izlemek, konser alanında su satmak, giriş kapısında dilenmek veya ücret karşılığı salonları süpürmek mümkün olabilecek. Lale Soğanı Kartı sahipleri biletleri en son sırada alabildiği için genellikle Soğan Karta sıra gelmeden biletler tükenmiş olacak ve salonlarda gerçek sanatseverleri rahatsız edecek türden kişilerin bulunması da engellenmiş olacak.

İKSV: Maalesef Öğrenci Arkadaşlar Züğürtlükte Bir Numara
İKSV sözcüsü Mediha Bildik “Bildiğiniz gibi paraya dayalı bir sistemimiz var. On bin liranız varsa Siyah Lale, dört bin beş yüz liranız varsa Beyaz Lale kartı alabiliyorsunuz. Bugüne kadar çeşitli kartlarımızdan birine sahip olabilsinler diye öğrencilere yönelik kampanyalar düzenledik, yıllarca müsamaha gösterdik, bir yerde garsonluk yaparlar, benzincide pompa tutarlar dedik ancak maalesef olmadı. Öğrenci arkadaşlarımız züğürtlükte bir numaralar. Artık anladık ki bunların cebinde beş kuruş parayla konsere gelmeleri gibi bir ihtimal yok, bizim de artık bu şekilde kendilerine hizmet etme şansımız kalmamış oluyor” dedi.

Öğrenciler Hep, Beleşe Girelim, Ayakta Seyredelim Gayreti İçindeler
Açıklamalarını sürdüren Bildik “Komediye bakar mısınız, yani cebinde beş para yok ama dünyaca ünlü caz ustalarını da dinlemek istiyor. Hep bir beleşe girelim, ayakta olsa da seyredelim gayreti içindeler. Hadi konser salonuna beleş girdin, içeride en azından elli liralık bir alışveriş yap, o da yok. Bunlar çantalarında matarayla salona su taşıyorlar ki bir lira verip de büfeden su almasınlar. Bu arkadaşlar arasında kot pantolonla, sandaletle konser izlemeye gelenler var, inanabiliyor musunuz? Oysa iyi müzik, iyi bir dans gösterisi, iyi bir sergi izlemek istiyorsanız biraz üstünüz başınız düzgün olmalı. Artık dilenci kılıklı izleyiciye kapılarımızı kapatıyoruz. Yok illa geleceğiz diyen olursa, şunu da eklemek istiyorum ki yakında tuvaletlerimizi de lale kart sahiplerine göre düzenleyeceğiz. Soğan Kartlar maalesef konser salonlarındaki tuvaletlere giremeyecek ve gerektiğinde altlarına sıçmak durumunda kalacaklar” dedi.

Soğan Kartların Tasarımı Tamam
Mediha Bildik’in açıklamalarına göre tasarım olarak küçük bir havuç şeklinde olması düşünülen Soğan Kartlarını isteyen öğrenciler cebinde isteyenler ise münasip bir yerlerinde taşıyabilecek.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...