IŞİD Roketlerine Karşı Sessiz Kalan Hükümetten İtiraf: Kilis’in Türkiye’de Olduğunu Bilmiyorduk

Hükümet adına samimi açıklamalarda bulunan Bakanlar Kurulu Sözcüsü, Kilis’in sınırın öbür tarafındaki IŞİD güçleri tarafından vurulması ve atılan roket mermilerinin Türkiye tarafından durdurulamaması konusunda çok önemli itiraflarda bulundu.

Biz Kilis’i Rusya’da Bir Tatil Beldesi Sanıyorduk
Bakanlar Kurulu adına açıklamalarda bulunan sözcü “Geçen arkadaşlarla Bakanlar Kurulunda konuşurken Enerji Bakanımız, “Yahu ne kadar mezhebi geniş ülkeler var, adamlar roketle şehirlerini vuruyorlar bunlarda tık yok, vay şerefsizler” dedi. O sırada bakanlara çay dağıtan Ali Osman ‘Bakanım öyle demeyin Kilis Türkiye’nin bir şehri, hepiniz de son derece şerefli insanlarsınız’ deyince bunu ‘Saçmalama lan’ diyerek kovduk odadan. Sonra bir arkadaşımızın içine kurt düştü, emin olmak için haritadan bakınca da her şey ortaya çıktı. Meğer Kilis bizim ülkeye aitmiş. Biz de IŞİD vurdukça bıyık altından gülüyorduk, Rusya bombalanıyor diye, adamlar aylardır resmen Türkiye’yi bombalayıp, şehirlerimizi yerle bir etmişler, onlarca insan ölmüş biliyor musunuz? Çok üzüldük tabii, hemen bir bakan arkadaşımız Kuran okumaya başladı, akşamına da mevlit tertip ettik” dedi.

Cumhurbaşkanı Kilis Büyükelçimizi Geri Çekmeyi Teklif Etti
Aynı gün Cumhurbaşkanımız da Dışişleri Bakanımızı arayıp, ‘Kilis yoğun bombardıman altında, büyükelçimize bir şey olmasın, gerekiyorsa geri çekelim’ demiş. Bakanımız Sayın Cumhurbaşkanımızı üzmemek için gerçeği söylememiş tabii. Kendisi halen Kilis’in başka bir ülkenin şehri olduğunu sanıyor” dedi. Bakanlar Kurulunun ağırlıklı olarak İmam Hatip kökenlilerden oluştuğunu belirten sözcü “Bizim zamanımızda İmam Hatiplerde coğrafya dersine çok önem verilmezdi. Biz Türkiye haritasını daha yeni yeni öğreniyoruz, bu işler böyle iki günde olacak işler değil” dedi.

Basın Kendisine Çekidüzen Versin
Samimi açıklamalarını sürdüren sözcü basın mensuplarına da kızarak “Her gün yok ‘Kilis Bombalanıyor’, yok ‘Kilis’e Roket Mermisi’, yok ‘Üç Kişi Öldü, Dört Kişi Yaralandı’ diye haber yapacağınıza, ‘Kilis Türkiye’de Yer Alıyor’ diye haber yapsanıza. Biz de gazetelerde okuyup, ‘Böyle iş mi olur, bunların bir başbakanı, bir hükümeti, güvenlik güçleri yok mu, yazık Kilis’li din kardeşlerimize’ diye düşünüyorduk. Böyle habercilik olmaz arkadaşlar. Sizin amacınız üzüm mü yemek, bağcıyı mı dövmek” diyerek basın mensuplarına sitem etti.

Mücahitlerin Öfkelerini Yenmeleri İçin Kilis’e Rehabilitasyon Merkezi Kuracağız
Artık işin renginin belli olduğunu söyleyen sözcü “Bugüne kadar olanlar için bir şey diyemem ama bugünden sonra bizim Kilis’e bakışımız değişti, kimseye eyvallahımız yok, artık kimsenin Kilis’i vurmasına izin vermeyeceğiz. Mücahit gençler de biraz öfkelerine hakim olsunlar. ‘Öfkeyle kalkan zararla oturur’ derler büyüklerimiz. Eğer kabul ederlerse öfkeli genç mücahitlerin öfkelerini yenmelerine yardımcı olmak üzere Kilis’e bir rehabilitasyon merkezi kuracağız. Kavgayla bir yere varamayız, kendilerini tedavi edip, bu sorunun üstesinden güzellikle geleceğiz” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...