Kilis’i Vuran IŞİD’e Hükümetten Çok Sert Yanıt: Kilis Komple Abdesthaneye Çevriliyor

IŞİD militanları tarafından düzenli olarak bombalanan Kilis konusunu masaya yatıran Bakanlar Kurulu bir dizi karar aldı. Bugün sabah saatlerinde hükümet sözcüsü tarafından açıklanan önlemler arasında Kilis’in komple abdesthaneye çevrilmesini öngören bir mega proje de bulunuyor.

Artık IŞİD Düşünsün
Hükümet Sözcüsü yaptığı açıklamada “Bildiğiniz gibi Suriye tarafındaki IŞİD militanlarının havaya fırlattıkları roket mermileri bölgemizdeki yerçekiminin normalden fazla olması nedeniyle ağırlıklı olarak Kilis’e düşüyor. Her ne kadar gökten gelen bir şey olarak görünse de artık sabrımız taşma noktasına geldi. Kimse bu noktada hükümetimize ve güvenlik güçlerimize dur demeyi düşünmesin. Bakın başka ülkeler bayraklarına ya da askerlerine ufak bir müdahale olsa, aynı gün ortalığı ayağa kaldırıyor. IŞİD aylardır istikrarlı bir şekilde, şehirlerimizi bombalıyor, onlarca vatandaşımızı öldürüyor, biz gene de sabırla bekliyoruz böyle. Ama artık sabrımız tükendi, bugünden sonra geri dönüşü olmayan bir yola giriyoruz. Artık olacakları IŞİD düşünsün” dedi.

Vatandaşın Füze Kalkanı Talebinden Esinlendik
Kilis’te yolda yürürken bir abdest bile alamadan hayatını kaybeden vatandaşların durumunu Bakanlar Kurulunda ele aldıklarını söyleyen sözcü “Bugün startını vereceğimiz bir projeyle on beş gün içerisinde şehir komple abdesthane olacak. Elektrik direklerine bağlayacağımız sulama sistemleri ve seyyar fırçalar ile yaralılar hareket edemez durumda olsalar bile abdestlerini alabilecekler. Bu konuda Kilis’li mühendis arkadaşımız Niyazi Bey’e de teşekkür etmek isterim. Kendisi başbakanlığımıza, ‘Kilis’e bir füze kalkanı kurulabilir mi?’ şeklinde bir soru yöneltmiş. Biz bu soruyu TÜBİTAK’a gönderdik. Hem maliyetler hem de teknolojik düzey olarak TÜBİTAK, projeyi bu şekilde revize etmiş. Nihayetinde birkaç bin metrelik hortum ve yedi yüz kırk iki adet fırçayla çözebiliyoruz bu sorunu. Projeye de bu vatandaşımızın adını vereceğiz: Şehit Mühendis Niyazi Cenabettin olarak. Maalesef dün kaybetmişiz kendisini. Kendisine Allahtan rahmet ve yakınlarına başsağlığı diliyorum” dedi.

Hükümet Olarak Kilis’i Vurmak Gibi Bir Düşüncemiz Yok
Abdesthanenin ardından Umumi Helvahaneler kurulacağını da müjdeleyen sözcü, Kaparoz muhabirinin “Aylardır Kilis’i bombalayan IŞİD güçlerini vurmayı düşünüyor musunuz?” sorusunu “IŞİD öyle vurulabiliyor mu ben çok da iyi bilmiyorum. Biz yerçekiminden dolayı bir tek Kilis vurulabiliyormuş diye biliyoruz, ama Kilis’li kardeşlerim gönlünü ferah tutsun. Şu an hükümetimizin kesinlikle Kilis’i vurmak gibi bir düşüncesi yok” şeklinde yanıtladı.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

1 Comment

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...