Mağdur Yandaş ve Eski Dalkavuklar Derneği Kuruluyor

AKP’den ayrılan bazı isimlerin dün Ankara’da beş yıldızlı bir otelde bir araya gelerek, birlikte hareket etme kararı aldıkları öğrenildi. İlk aşamada dernekleşme yolunu seçecek eski AKP’li siyasetçiler arasında Arınç, Davutoğlu ve Çelik gibi önemli isimler de bulunuyor.

Biz Herkesten Daha Fazla Yanaşmalık Yaptık
Grup adına basın mensuplarına bilgi veren B.Arınç “Bakın bugün bize muhalefet diyorlar ama biz zamanında hepsinden daha tetikçiydik. Bizzat ben, Erdoğan için defalarca göğsümü siper ettim. Muhalefetteki bir kadın milletvekiline ‘Şeyini şey ettiğimin şeyi’ bile dedim hatırlarsınız ama bugün hepsi unutuldu, tüm hizmetlerim çöpe gitti. Bakın bizim görevdeyken AKP’nin anti demokratik uygulamalarıyla ilgili bir tek eleştirimiz olmuş mu? O zaman bağıra bağıra savunduk biz bunları, buna rağmen AKP’den gönderildik” dedi.

On Ay Önce Gümdürdeyen AKP, Üç Ayda mı İflas Etti?
Arınç’ın ardından söz alan H.Çelik “Bakın daha bir yıl bile olmamış, 2015 Temmuz ayında demişim ki ‘Eğer AK Parti olmazsa Allah göstermesin Türkiye, Suriye ve Irak gibi olur ama bu memleketin sahibi vardır. Meclis Başkanlığını tayin ve tespit ederek seçtiğimiz gibi Allah’ın izniyle hükümeti de kuracağız ve gümbür gümbür Türkiye’mize hizmet etmeye devam edeceğiz.’ Evet bu sözler bana ait. Açık konuşalım beyler, on ay önce gümbürdeyen şey bugün iflas eder mi? Biz partiden gönderilmesek, AKP bizim ağzımızdan gene gümbürdemeye devam edecekti. Bakın en zor günde bile nasıl bir yağlama çekmişim ancak ne yazık ki kıymetimiz hiç bilinmemiş. Eğer ileride yeniden bir imkan verilirse, bu muhalefet numaralarını bırakır, aynı şekilde şiirler okuyup, partimizi gümbürdetmeye devam ederim” dedi.

Açıklamaları sessizce dinleyen Davutoğlu ise “Daha iki hafta önce sular seller gibi akıyordum, meydan meydan dolaşıp muhalefete çatıyordum. İki hafta içinde ne oldu bilmiyorum, kirli bir mendil gibi bir köşeye fırlatıldım. Herkes benim durumumu görsün de ders alsın. Siz veda konuşmasındaki sitemlere falan aldanmayın, bu davada kırgınlık olmaz. Eğer ileride bir görev verilirse bunları unutup, bıraktığım yerden hizmet etmeye başlarım” derken gözyaşlarına hakim olamadı.

Amblem Olarak Patlak Bir Ampul ve Kırık Bir Kalp Düşünülüyor
Önümüzdeki bir ay içinde kurulması beklenen Mağdur Yandaş ve Eski Dalkavuklar Derneği, yandaşlık ve yağdanlık yaparak bir ömür geçirmiş ancak bugün saray kapısının dışında kalmış kişilerin mağduriyetlerini gidermeye yönelik olarak faaliyetlerde bulunacak. Mağdur yandaşların kuracağı derneğin ambleminde, patlak bir ampul ve kırık bir kalp işareti olması konusundaysa fikir birliğine varıldı.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...