Turizmde Tehlike Çanları: Sahillerden Henüz Bir Tane Bile Tecavüz Haberi Gelmedi

Turizm Bakanlığı tarafından, 2016 yılı için hazırlanan ön raporda sezonun çok kötü başladığı ve sektörün çok zor durumda olduğu belirtildi.

Alanya’da Sadece Üç Tane Elleme Vakası Oldu

Raporu basına dağıtarak açıklamalarda bulunan Turizm Bakanlığı Müsteşarı Hadi Geçer “Mayıs ayı içinde Alanya’da hiçbir tecavüz vakasının yaşanmadığını görüyoruz. Turizmin çok kötü gittiği dönemlerde bile bahar aylarında bir kıpırdanma başlar, nisan ayıyla birlikte iyice hareketlenir, yaz aylarında ise tecavüz vakaları tavan yapardı. Geçen yıl mart ayında bile kırk dört vakamız vardı ki öyle elleme, telleme değil bildiğiniz tecavüz. Bakın neredeyse haziran geldi Alanya’da tık yok, bu ay sadece üç tane elleyip bırakma vakası bildirilmiş ki bu dönemde Alanya’ya gelen turist sayısı zaten iki olarak görünüyor. Ben bir hata mı var diyerek arkadaşlarıma incelettim, rakamlarımız doğruymuş. Beldemize gelen iki turistten bir tanesine iki kere ellenmiş” dedi.

Kemer’de Dört Tane Laf Atma Olayı Var, Manavgat’ta O Bile Yok

Sözlerine devam eden Geçer “Bakın Kemer bölgemizde sadece dört tane laf atma olayı bildirilmiş. Olayı incelediğimizde de bunların maalesef turizmle ilgisi olmayan bir takım yerel vakalar olduğunu görüyoruz. Geçen yıl Kemer’in ana caddesinde bile tacize uğradığını söyleyerek şikayette bulunan yüzlerce insan varken bu yıl üçü beldeye bağlı köy olmak üzere toplam dört şikayetten bahsediyoruz. Aynı şekilde hiçbirisi de dişe dokunur olaylar değil. Peki size daha kötüsünü söylesem, hazır mısınız? Manavgat’ta tecavüzü falan bırakın daha bir tane laf atma olayı bile yok arkadaşlar. Elimizdeki rakam resmen ‘sıfır’. Türkiye turizm açısından böyle bir kriz dönemini daha önce hiç yaşamamıştı” dedi.

Esnaf Kan Ağlıyor

Kaparoz muhabirinin bir sorusu üzerine geçen hafta tüm bölgeyi gezdiklerini söyleyen Geçer “Zaten biz bu raporu okur okumaz soluğu Antalya’da aldık. Oradan Muğla Marmaris tarafına geçtik. Gittiğimiz yerlerde gördüğümüz manzara hiç iç açıcı değildi, sokaklar boş, esnaf isteksizdi. Bir akşam arkadaşlarla dışarı çıktık, bir kot satış mağazasının önünde iş yeri sahibiyle sohbet ederken, ben biraz da esnafa moral olsun diye, o sırada dükkanın önünden geçen sarışın bir hanımefendiye ‘vay be karıya bak’ şeklinde numaradan laf attım. Ben turist sandım ama meğer kadın turist değilmiş, iş yerindeki tezgahtarın yengesiymiş. Tabii hemen ağzıma vurdu o tezgahtar arkadaş. Bizim de tadımız kaçtı, otele döndük” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...