Yüksek Yargı, Hakkındaki Eleştirilere Emine Hanımın Altın Gününden Yanıt Verdi

Yargıtay, Danıştay ve Sayıştay’ın başındaki isimlerin Cumhurbaşkanı Erdoğan’la birlikte Rize’de çay toplaması başta ana muhalefet partisi CHP olmak üzere pek çok kesim tarafından eleştirilmişti. Yüksek Yargı başkanları, temsil ettikleri organlarla ilgili olarak kendilerine yöneltilen eleştirilere, Emine Erdoğan’ın altın gününden yanıt verdiler.

Tüm Yurttaşlarımızı Emine Hanımın Yaprak Sarması Gibi Sarmak İstiyoruz
AK Saray’daki altın gününde bir araya gelen yüksek yargı başkanları adına açıklamalarda bulunan Danıştay Başkanı “Bizim Sayın Cumhurbaşkanımızla yurdu dolaşmamızın ne sakıncası olabilir? Sonuçta keyfimiz için değil hukuk ve adalet için geziyoruz. Tüm Türkiye’yi Emine Hanımefendinin yaprak sarmaları gibi saralım istiyoruz. Elbette biz bunları yaparken farklı fikirlere de eleştirilere de açık olacağız. Ancak bazı gruplar ve bu gruplara bağlı gazeteler sürekli bir negatif yayıncılık anlayışı içindeler. Bakın az önce Sayıştay Başkanımızın kısır ve biber dolmasıyla ilgili son derece çarpıcı açıklamaları oldu. Bakalım yarın bu açıklamalara da yer verecek mi bu malum çevreler, hiç sanmıyorum” dedi.

Sayın Cumhurbaşkanına da CHP’nin Genel Müdürüne de Aynı Mesafedeyiz
Açıklamalarını sürdüren Danıştay Başkanı “Tarafsızlık konusuna gelince, Sayın Cumhurbaşkanımızla bugün çay üreticilerini gezeriz, yarın fındık. Bizim bu konularda taraf olmamız, Rize’li çay emekçilerini kayırıp, kuru soğan yetiştirenleri ikinci sınıf gibi görmemiz mümkün değil” dedi. Kaparoz muhabirinin “Acaba çay üreticileriyle değil de Sayın Cumhurbaşkanıyla olan ilişkileriniz eleştiriliyor olabilir mi?” sorusuna “Vallahi biz öyle olduğunu sanmıyoruz. Neticede Sayın Cumhurbaşkanına da CHP’nin Genel Müdürüne de aynı mesafedeyiz” dedi.

Kendi Yapamadıkları Muhalefeti Bizden Beklemesinler

Danıştay Başkanından sonra söze giren Yargıtay Başkanı da ana muhalefetten şikayet ederek “Bakın Binali Beyin torununun sünnetinde de ifade ettim, Sümeyye Hanımın takı kuyruğunda da. Zaten böyle Yüksek Yargı falan denmesini de ben doğru bulmuyorum, onlar eskidenmiş, bugün artık öyle aman aman bir yüksekliğimiz yok, bir siyasetçinin iki dudağının arasındayız. Muhalefet partileri dokunulmazlık zırhının ardında ve yirmi bin lira maaşla kendi yapamadıkları muhalefeti bizden beklemesinler. Biz de onlar gibi memuruz. Zamanında eğer onlar çay emekçilerini ziyaret etselerdi, biz de bu durumlara düşmezdik” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...