Yüksekova’da Terk Edilmiş Bir Evin Yatak Odasına Aşk Mesajı Yazan G.E.’ye TSK’dan Şeref Madalyası

Aşk Yüksekova’da Başka Yaşanıyor

Çatışmaların yaşandığı bölgelerde, sivil halkın terk ettiği evlere izin almadan girip bu evlerde resim çektiren Jandarma Özel Harekât askerlerinin kahramanlıklarına yeni birisi daha eklendi. Yüksekova’da yaşanan çatışmalar nedeniyle evlerini terk eden bir alenin yatak odasından çekilmiş fotoğrafları, geçtiğimiz günlerde JÖH askerlerinin başarılı bir operasyonu sonrasında “Aşk Yüksekova’da Başka Yaşanıyor” adıyla internete sızdırılmıştı. İnternette paylaşım rekorları kıran yatak odası fotoğraflarının gördüğü ilgi üzerine fotoğrafı çeken özel harekat askerine TSK tarafından Yüksek Şeref Madalyası verilmesine karar verildi.

Özel Hareket Timi, Yatak Odasındaki Özel Eşyalar ve Aksesuarlarla Özel Olarak İlgileniyor
Muhabirlerimizin ulaştığı üst düzey askeri bir yetkili “Bildiğiniz gibi bu timler özel eğitimden geçmiş. Yatak odasına nasıl girilir, postalla nereye basılır, bir kadının özel eşyaları nerede bulunur, bunlar fotoğrafta nasıl kullanılır, bu konularda son derece iyi eğitim almışlar. Fotoğrafa baktığınızda zaten tüm bu unsurları bir arada görebiliyorsunuz. Mesajın rujla yazılması da çok ince bir detay. Ruj bir kadının dudağına sürdüğü, çok özel bir eşyasıdır. Biliyorsunuz yatak odası bizim kültürümüzde mahremdir, yabancı birisi bir başkasının yatak odasına giremez. Ancak burada kahraman askerimiz son derece gizli bir operasyonla terk edilmiş bir evin en mahrem bölgesine ulaşıp yatağın karşısına geçerek rujla yazılmış bir aşk mesajı veriyor. Aynada yansıyan yatak görüntüsüyle askerimizin yazdığı aşk mesajı iç içe geçmiş. Aynadaki pembe aşkı temsil ederken, arka plandaki yatak görüntüsüyse çok özel çağrışımlar yapmanıza olanak tanıyor. İşte özel harekât timinin başındaki ‘özel’ sözcüğü buralardan geliyor” dedi.

Askerimiz Artık Silahla Değil Rujla Destan Yazıyor
Kaparoz muhabirinin “Bir askerimizin kendi inisiyatifi ile yapmış olduğu münferit bir davranış olabilir mi?” sorusuna sinirlenen yetkili “Arkadaşlar burası falanca limited şirketi değil, asker ocağı. Burada bir emir komuta zinciri vardır, ciddi bir kurumdan bahsediyoruz. Jandarma Özel Harekat askerleri aldığı eğitim ve emirler çerçevesinde, bölgedeki duvarlara yazı yazıp halkımızın yatak odalarını süslüyor. Biraz araştırın, son altı ayda buna benzer yüzlerce duvar yazısı bulabilirsiniz. Elbette askerlerimizin de bireysel olarak katkıları vardır ancak bu kahramanlıkları münferit olayalar olarak ele alıp kişilere bağlamak, kurumsal bir dönüşümü, büyük bir başarıyı gözden kaçırmamıza neden olur. Dünya bunu görsün: Askerimiz artık sadece silahla değil rujla da destan yazıyor” dedi.

Jandarma-Ozel-Harekat

Şiirsel Bir Dil: “Aşk Yüksekova’da Başka Yaşanıyor”
Açıklamalarını sürdüren askeri yetkili “Bu fotoğraf; postal, aşk, ruj, silah, yatak gibi imgelerin iç içe kullanıldığı son derece naif bir çalışma. Bir yanda bölge insanının yataklarından özel görüntüler, diğer yanda ise askerimizin postalı. Mesajın rujla yazılmış olması da askeriyede bugüne kadar rastlamadığımız bir şey. Bu fotoğrafı ben son derece şiirsel bir mesaj olarak görüyorum” dedi. Kaparoz muhabirinin “Sizin ve eşinizin yatağının başında da tanımadığınız bir askerin postallı rujlu mesajını görseniz bu karmaşık duygularla dolu şiirselliği gene hisseder miydiniz?” sorusu karşısında bocalayan üst düzey yetkilinin tam yanıt vereceği sırada telefon hattının kesilmesi nedeniyle görüşme yarım kaldı.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...