Celladın Yüzüne Tükürüyoruz Diyen Liselilere Müdürlerden Yanıt: Yağmur Geliyor

Okullardaki gerici yapılanmaya karşı art arda bildiri yayımlayan lise öğrencilerine yandaş müdürlerden yanıt geldi.

Hava Bozdu, Yağmur Gelebilir
Liseler art arda bildiri yayımlarken Atatürk Anadolu Lisesi öğrencileri de dün yandaş müdürlerin üstüne yürüyeceklerini söyleyerek eşit, bilimsel ve laik bir eğitim talep ettiklerini açıklamışlardı. Konuyla ilgili olarak ulaştığımız Yandaş Okul Müdürleri Birliği adına açıklamalarda bulunan birlik sözcüsü sorumuzu “Öğrencilerin açıklamasını okuduk, konunun kesinlikle bizimle bir ilgisi yok. Yalnız hava da bozdu sanki, bugünlerde biraz yağmur yağabilir” şeklinde yanıtladı.

Yandaş Müdürler Olarak Bir Yanıt Vermeyi Düşünmüyoruz
Açıklamalarını sürdüren sözcü “Yani o kadar büyütülecek bir olay değil, genç arkadaşlar sonuçta bunlar. Bildirileri dikkatle okursanız hiçbirinde Türkiye diye bir şey geçmiyor. Yani bu bildiriyi dünya geneline yapılmış bir çağrı olarak biz de destekleyebiliriz. Zaten gerilik falan derken Türkiye’den daha ziyade Burundi ve Gambiya için kaleme alınmış gibi duruyor. Biz nasıl yardımcı olabiliriz noktasında rehber öğretmenlerimiz ve sivil arkadaşlarla birlikte, bildirileri yazan kişileri tespit etmeye çalışıyoruz ancak şu an için geri planda durmak niyetindeyiz. Önce şu yağmurlar bir dinsin, elimizi yüzümüzü yıkayalım, iyicene kuruyalım daha sonra bu arkadaşlara yönelik çeşitli seyahat, toplantı ve promosyonlarımız olacak” dedi.

Zamanlaması Manidar
Bildirinin zamanlamasına da dikkat çeken sözcü “Şimdi bakıyorsunuz tam haziran ayında, böyle herkesin tatil gittiği bir dönem seçiliyor. Hadi haziranı geçelim ama 2016 yılı da mı tesadüf. Yani neden 2020 değil de 2016 yılı mesela. Biz gene de iyi niyetle düşünerek, bu arkadaşlara nasıl destek olabiliriz diye kafa yoruyoruz inanın. Mesela dün Ensar Vakfıyla birlikte yürüttüğümüz “Bir Fincan da Sen Oy, İçine Az Bade Koy” kampanyasına mı dahil edelim bunları diye düşündük. Daha sonra ak trollerle bir mesaimiz oldu. Bunlara bildirileri iyice okuyup öyle gelin demiştik, ancak maalesef bunlar okuduklarını anlayamamışlar. Anlayıp dinlemekten ziyade sövme ve iftira etme konularında daha derin birikimi var bu ekibin. Velhasıl oradan da bir şey çıkmadı. Sadece TÜBİTAK’tan bir yanıt geldi. Bildiride sözü edilen itaatkar robotlardan Genel Müdürlüğümüzde bol miktarda bulunmaktadır demiş, TÜBİTAK’taki arkadaşlar” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...