Diplomasını Bulamayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yeniden Üniversite Sınavına Hazırlanıyor

Saraydaki her köşenin didik didik aranmasına rağmen üniversite diploması bulunamayan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeniden üniversite sınavına hazırlanmaya başladığı belirtildi.

Sayısalda Zayıf Ancak Sözeli İyi
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Emine Erdoğan “Evimiz de küçük değil ki iki saatte arayıp bitirelim. İnanın odaları şöyle bir elektrik süpürgesiyle almak bile iki ay sürüyor. Son üç aydır bütün odaları aradık, çamaşır makinesinin haznesinden tutun da, sandık odasındaki çeyiz bohçasına kadar her yana baktım. Diploma yok maalesef. Kendisi de beni böyle her yerde diploma ararken görünce üzüldü tabii. ‘Boş ver Emine Hanım arama, ben bulacağını pek zannetmiyorum’ dedi. Nihayetinde biz de bu arama işinden vazgeçtik. Eşime güveniyorum. Sayısalı çok kuvvetli değil ancak sözelde çok başarılı bir öğrenci. Zaten sorular önceden verileceği için çok da uzun bir hazırlık gerekmeyeceği kanaatindeyiz” dedi.

Beştepe’deki Dershane Kapandığı İçin, Özel Ders Alacak
Açıklamalarını sürdüren Emine Hanım “Eşim şu an günde iki saat test çözüyor. Coğrafya ve Din Kültürü konusunda tam puan hedefliyor, tarihte de sonuçlarımız gayet iyi. Bu ay katıldığı deneme sınavında komşuların hepsinden daha iyi puanlar aldı. Beştepe’de iyi bir dershane varmış ancak geçen sene kapanmış. Tabii bir yandan da özel hoca bakıyoruz. Özellikle ÖSYM’de çalışan veya ÖSYM için soru hazırlayan deneyimli öğretmenlerle görüşme halindeyiz. Neticede bu bir yarış. Aslında ben öğrencinin bütün kaderinin bir tek sınava bağlanmasına karşıyım ancak madem ki sistem böyle kurulmuş, buna uygun hareket etmek zorundasınız. Üç saatlik bir sınavda bir insanın bu şekilde değerlendirilebileceğine hiç inanmasam da gereken neyse onu yapmanın gayreti içerisindeyiz. İnşallah bu kez farklı olacak” dedi.

Sınava Geçmiş Değil, Gelecek Yılların Sorularını Çözerek Hazırlanıyor
Hazırlıklar hakkında bilgi veren Emine Hanım “Ben kitapçıdan geçmiş yılın sorularıyla ilgili birkaç kitap almıştım ancak kendisi kitapları görünce biraz sinirlendi. ‘Emine Hanım bana ne eski sorulardan her yıl aynı soruyu soracak halleri yok ya bunların’ dedi. Danışmanları “Bu Yıl ve Gelecek Yıl Çıkacak Sınav Soruları” adlı bir kitapçık getirdiler dün eve. Şu an kendisi evde bu soruları çözüyor. Kitapçığın arkasında zaten çözümleri de var, sıkıştığı yerde arka sayfadan destek alıyor. Biz aile olarak son derece umutluyuz, her ihtimale karşı gene de yirmi dört tercih hakkımızı kullanacağız ama eğer Allah korusun bir sağlık sorunu veya herhangi bir olumsuzluk yaşamazsak, inşallah ilk üç tercihimiz içinde kalacağımızı düşünüyoruz. Kendisi ODTÜ’nün İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden herhangi bir bölümü istiyor ancak şu anda puan olarak Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’ne daha yakın gibi. Elbette şehir dışında öğrenci okutmak kolay değil, Rize’ye yeni bir saray yaptırmak, her hafta Ankara’ya gelip dönmek, bunlar ne kadara mal olur bilemiyorum. Öğrenci velisi olarak hepsini düşünmek zorundayız” dedi.

Erdoğan, Uluslararası İlişkiler İstiyordu Ancak Almanya Moralini Bozdu
Diplomanın uzun aramalara karşın bulunamaması ve Marmara Üniversitesi’nin diplomayı göstermek yerine uzun açıklamalar yapmasının ardından, saraya yakın kaynaklar da tüm hazırlıkların sınav seçeneği üzerinde yoğunlaştığını doğruladılar. Özellikle yandaş medya tarafında “Eskisini Beğenmediysen, Al Sana Yeni Diploma” şeklinde bir başlıkla konunun medyaya servis edileceğini belirten uzmanlar, Erdoğan’ın kamuoyunu dört yıl boyunca oyalamasının zor olsa da imkansız olmadığını ve en geç 2020 yılında diplomanın hazır olacağını bildiriyorlar. Erdoğan’ın tercihinin hem dil bilgisi hem de işiyle ilgili olarak Uluslararası İlişkilerden yana olduğu bilinse de Almanya’nın kararı sonrası moralinin bozulduğu ve farklı bölümleri de araştırdığı öğrenildi. Erdoğan’ın Kamu Yönetimi için ‘hem sıkıcı, hem de bütün saplar bu bölümü tercih ediyor, bölümde kız yok’ görüşünü dile getirdiği Hukuk bölümü içinse ‘çok da kazık olmasın’ dediği öğrenildi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

1 Comment

  1. Ulan adam oxford mezunu olsa kıçıyla kuş tutsa sizin gibi mankafalars yaranamaz.Chp patenti olsaydı bu adamın götünü yalardınız sabah akşam paşam kıçını öpeyim derdiniz.Sizi gibi çuntacı çakallar bugün asker darbe yapayım desin hepimiz mustafanın askerleriyiz diye sokağa dökülürsünüz.Sizi gidi modern yobazlar.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...