Erdoğan’dan Van Minüt Çıkışı: Şova Yönelik Gereksiz Bir Hareket

Mavi Marmara için “Bana mı sordunuz?” diyen Erdoğan ‘Van Minüt’ çıkışının yedinci yılı nedeniyle yapılan barkovizyon gösteriminde İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres’e yapılan ‘Van Minüt’ çıkışını şova yönelik gereksiz bir hareket olarak tanımladı.

Biz Kasımpaşa’da Bu Tip Hareketler İçin “Artistlik Yapma” Terimini Kullanırız

Ekrana yansıtılan ‘van minüt’ görüntülerini izlediği sırada yorumlar da yapan Erdoğan dinleyicileri şaşırttı: “Bak şu hareketlere bak, sanki mahallenin kabadayısı. Bunun uygun bir lisanı vardır, diplomasi denen bir şey vardır. Arkadaşlar bir kere en başta şunu bilelim, böyle el kol sallayarak uluslararası ilişkiler yürütülmez. Eğer bu işlerde bu şekilde bir başarı sağlanabiliyor olsaydı, okumuş yazmış insanlar değil kabadayılar başbakan olurdu. Bak bak bak. Şunu geriye alır mısınız lütfen? Yani şu hareketin bir izahı var mı? Sanki Kasımpaşa Karagümrük maçına gitmiş de adam dövecek, şu hareketlere bakın. Kasımpaşa’da bile bu türden şova yönelik hareketler için “artistlik yapma” diye bir tabir vardır, onu kullanırlar. Bu görüntülerle ilgili benim söyleyebileceğim de ne yazık ki bu kadar” dedi.

Erdoğan, Yurda Dönüş Görüntülerini İzlerken Sinirlendi

Barkovizyon gösteriminde Davos dönüşündeki havaalanı karşılamasını izlerken sinirlenen Cumhurbaşkanı Erdoğan “Sanki savaş kazanılmış ya da olimpiyatlarda birinci olmuşuz, bayram yeri gibi şu kalabalığa bak. Bakın şu arkadaki pankartı tutan ağzı açık adam yok mu, bu bizim belediyeden temizlikçi Bahattin. Gerizekalıya bak, “Dünya Başbakan Görsün” yazmış, lafa bak. Ya şu öndeki kefenlilere ne demeli? En sağdaki yumurta kafalı, Üsküdar’dan bakkal Asım Abi. Davos işleri bittikten iki hafta sonra, çıktı Ankara’ya geldi bu. Oğluna iş ayarlayacak, üstüne de gene o günkü kefenini giymiş. Yani ben sana destek verdim, sen de bizim oğlana iş bul demeye getiriyor. Senin oğlanı mezarlıklar müdürlüğüne memur olarak aldırıyorum dedim. “Dışişleri Bakanlığı ya da bankada bir iş falan olmaz mı?” dedi bu. “Yok” dedim, “Hep kefenle gezip duruyorsunuz, size daha uygun olur” dedim. Bozuldu gitti. Bakın bu kürsünün önünde bayrak sallayan kişi de Deli Sabahattin. Kasımpaşa bunun yüzünden üst üste iki sezon küme düştü. Bunun gittiği hiçbir maçı kazanamadı takım. Ben on yıldır bu herifi istemiyorum demiyor muyum size, niye geliyor halen bu herif mitinglere, niye en önde bayrak sallıyor? Kapatın şunu yahu, asabını bozmayın adamın sabah sabah” dedi.

Mehter Takımı Azar İşitti

Erdoğan’ın isteği üzerine sona erdirilen barkovizyon gösteriminin arkasından sahneye mehter takımı çıktı. Mehter takımını görünce şaşıran Cumhurbaşkanı Erdoğan mehterbaşına “Siz niye geldiniz?” sorusunu yöneltti. “Belediye tarafından haber verildi efendim, biz de davete icabet ettik” diyen mehterbaşına “Biz burada tiyatro mu oynuyoruz ya da bir kutlama mı var, ben mehterin ne işi olduğunu, buranın neden süslendiğini anlayamadım arkadaşlar. Zaten işlerimiz de yoğun, ben müsaadenizi istiyorum” diyerek toplantı salonundan ayrıldı.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...