Fatih Terim’den Eleştirilere Sert Yanıt: Mimiğimin Tanesi 450 Euro Değerinde

Milli Takımın yenilgisinden sonra eleştirilerin hedefi haline gelen Fatih Terim, kendisinin kolay vazgeçen yapıda birisi olmadığını ve şu an için görevi bırakmayı düşünmediğini söyledi.

Hanginiz 3,5 Milyon Euro Maaşı Bırakır?
Hakkındaki eleştirilere basın toplantısı ile yanıt veren milli takımlar direktörü Fatih Terim “Buradan beni istifaya çağıran vatandaşlara sesleniyorum. Lütfen biraz mantıklı olun, hanginiz 3,5 Milyon Euro’luk maaşınızı bırakıp istifa edersiniz. Twitter’da baktım herkes ‘maaşı çok fazla istifa etsin’ diye yazmış. Yahu siz maaşınız çok diye istifa mı ediyorsunuz, deli miyim ben gül gibi işimi bırakayım. Bakın 2000 yılında UEFA kupasını aldım, on beş yıldır da bu kupanın ekmeğini yiyorum ama bunun da bir sonu var. Nankör bir meslek diyemem ama bir kupayla da elli yıl idare edemezsiniz. Artık 63 yaşına geldim, bundan sonra iş bulacağımın da garantisi yok. Kahveye mi gideyim bu yaştan sonra, soğan mı yetiştireyim bahçemde? Emekli maaşları ne kadar, Nişantaşı’nda bir çay kaç lira biliyor musunuz siz?” dedi.

Kapı Gibi Sözleşmem Var
“Bakın, kapı gibi sözleşmem var” diyerek sözleşmesini de gösteren Fatih Terim “Arkadaşlar iyi kötü, yılda 3,5 milyon Euro geçiyor elime. Tatil günlerini dahil etseniz bile günde 10.000.-Euro ediyor. Ortalama 10 saat çalışsam saatim 1.000.-Euro arkadaşlar, boru değil. Benim yarım saatte kazandığım parayı bir ayda kıçını yırtsa kazanamayacak insanlar gelmiş burada benim istifa etmemi istiyor. Bak size hazırladığım şu cevap benim iki saatimi aldı. Bir saat de basın toplantısı deseniz bu adamlar yüzünden neredeyse 3 bin Euro gitti hazineden. Yani sizin taraftan bakınca ‘gitti’ olarak görünüyor ama ben ‘geldi’ olarak düşünüyorum bunu. Yazık değil mi bu ülkenin parasına” dedi.

Bu Parayı Yetime Verseniz Dünyası Şaşar
Açıklamalarını sürdüren ünlü hoca “Geçenlerde birisi ‘bu kadar parayla bilmem kaç tane yetimin hayatı kurtulur’ diye yazmış. Arkadaşlar siz deli misiniz? Yetime bu kadar para verilir mi? Yetime ‘senin baban yok onun için biz sana bu parayı veriyoruz’ desen, bir maaş daha almak için ilk iş gidip annesini de keser. Beyler, bunlar küçük paralar değil, insanı insanlıktan çıkarır. Öyle işkembeyi kübradan sallamakla olmaz bu işler” dedi.

Benim Mimiğimin Bir Tanesi 450 Euro Değerinde
Televizyondaki spor programlarına da değinen milli takım teknik direktörü “Geçen hafta baktım televizyonda birisi bana veriştirip duruyor. En son ‘kaç paralık adamlara kaldı milli takımımız?’ diye sorunca dayanamadım bağlandım bunların programa. Yıllık 3,5 milyon Euro’luk adamım ben, peki sen kaç paralık adamsın diye sordum. İşte babasının köy eviymiş, kayın pederin Giresun’daki arsasıymış, hepsini topladı, yüz elli bin lira çıkarttı. Yüz elli bin liralık adam kalkmış, oradan benim dudak hareketlerime laf ediyor. Arkadaşlara hesaplattırdım, maç sırasındaki benim eleştirilen mimiklerimin bir tanesi 450 Euro’ya denk geliyormuş. Sen iki saat televizyonda artistlik yapıyorsun ama benim bir saniyelik mimiğim kadar para etmiyorsun. Arkadaşlar bakın, bu paralar tüm halkımızın cebinden çıkıyor. Yani bu mimikler artık benim değil, halkın malı olmuş, bunlara laf etmek değil sahip çıkmak lazım” dedi.

Koymalı, Geçirmeli Sorulara Hiç Gerek Yok
Bir gazetecinin sorusu üzerine “Şikâyet etmek için söylemiyorum ama gerçekleri de görelim. Ben kazansam da kaybetsem de 3,5 milyon Eurom garanti. Maçı kazanırsak ufak bir artış daha oluyor ama kaybedince azalma yok. Yani sözleşmeye göre öyle kendimi paralamamı gerektirecek bir durumum yok” diyen Fatih Terim “Milli takımın Çek maçında nasıl bir futbol ortaya koymasını bekliyorsunuz?” ve “Takımın morali nasıl, kampta futbolcularımız nasıl zaman geçiriyorlar?” şeklindeki sorular üzerine sinirlenerek “Hassas bir dönemden geçiyoruz ve inşallah en kısa süre içinde toparlanacağız. Böyle koymalı, geçirmeli sorulara hiç gerek yok.” diyerek, eliyle basın toplantısının bittiğini belirten bir işaret yaptıktan sonra kızgın bir şekilde toplantı salonunu terk etti.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

2 Comments

  1. Ben aslinda fahih terimi gercekden severim. Ama bir gercek de varki: avrupa kupalarinda,alinan sonuclara bakilinca ve dünya eleme maclarinda 3 macta 1 puan aliyorsak bunun bir sorumlusu var o da FATIH TERIM. Mehmet topal stoper oynuyor,hayret: o stoper degil kardesim. volkan sen, emre mor u oynatmasi yanlis, caner yanlis positionda oynuyor ve oynayamiyor. aslinda söylenecek cok seyler var. milli takima tecrübeli oyuncular lazım ya da bu görevi üstlenecek süper ligde o kadar oyuncu var ki, ben bunlari 3 ay önce söylemestim:
    madem: selcugu oynatmiyorsun, ardayi oynatmiyorsun, hamit, nuri sahin. vs.yaada en azindan alternatif olarak da oyuncu bulamiyorsun o zaman istifa etmen gerekir. 70 milyona izdirap cektirmeyede hakkin yok. Ben antröner olmamama ragmen bu 3 maçta 5 puan kesin alirdim. oyunculara güveniyorsun tamam birsey degil ama bu güvenle olacak is degil. kendine güvenin yok ki. fatih terim Barcelonayi calistirsa ilk 10 a giremez.
    buna eminim. bunlar benim sahsi görüsüm

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...