Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Projesi Açıklandı: Büyük Türkiye Çevreyolu

Türkiye’nin çevresinden dolaşacak yeni yolla, yaşanan terör olayları nedeniyle ülkenin içine girmek istemeyen kişiler hedefleniyor.

Turizm Bakanlığı: “İçeride Affedersiniz Her Türlü Pislik Var”
Turizm Bakanlığı adına açıklamada bulunan bir yetkili “En başta bir iki noktadan içeri giriş çıkış olanağı da sağlayalım dedik ama bir yerde IŞİD saldırısı, öbür yanda tecavüzler, Güneydoğuda savaş, köprüde çatışma, başkentte hava saldırısı derken uygun bir çıkış noktası bulamayıp bu fikrimizden vazgeçtik. Zaten yaptırdığımız anketlerde de bu yönde bir talep olmadığını görmüştük. İçeride trafiğinden terörüne kadar affedersiniz her türlü pislik var. Ülkemize gelen insanların güvenliğini de düşünmek durumundayız” dedi.

Ulaştırma Bakanlığı: “Maalesef Şu An Ülkemiz Girilecek Vaziyette Değil”
Ulaştırma Bakanlığı sözcüsü ise “Dünyanın en büyük çevreyolu projesinden söz ediyoruz arkadaşlar, boru değil. Toplamda 6.500 km’lik bir otoyol projesi. Yapılan işi bir by-pass ameliyatı gibi düşünebilirsiniz. Tıkanmış damarın çevresinden dolaşarak ülkeye hayat verecek yeni bir kanal açıyoruz. Maalesef şu an ülkemiz girilip gezilecek vaziyette değil, zaten bildiğiniz gibi pek gelen giden de yok. Bizler de bu krizi bir fırsata çevirmek üzere Turizm Bakanlığı ile birlikte bir proje başlattık. Ülkemizi görmek isteyen ancak güvenlik gerekçesiyle gelemeyen kişiler için son derece güvenli bir turistik karayolu projesi yapacağız. Bu otoyoldan sağlanacak gelirlerle pek çok soruna çare bulabileceğiz ancak şu andaki genel eğilim, eskinin sorunlarıyla uğraşmak yerine, yeni bir ülke kurmak yönünde. Yaptığımız hesaplamalarda bu yaklaşımın daha ucuza çıkacağı görülüyor” dedi.

Bulgaristan’dan Girip İran’dan Çıkılabilecek Otoban Üzerinde Konaklama Tesisleri Olacak
Karayolları Genel Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre otoyola Bulgaristan’dan giren bir sürücü iki gün sonra İran’dan çıkabilecek. Konaklama yerlerinde ülkenin doğal güzellikleri ve tarihi dokusu hakkında çeşitli fotoğraf ve videolar gösterilirken, otoyolun Türkiye tarafındaki korkuluklarına fazla yaklaşılmaması için yol boyunca uyarılar yer alacak. Yol güzergâhında toplam on iki adet beş yıldızlı otel, sekiz adet Türk Hamamı ve çok sayıda eğlence parkı yer alırken eğlence parkındaki genel konsept ‘Ortada Kuyu Var Yandan Geç’ olacak. Otobanın konaklama noktalarındaki bariyerler üzerinde “Ülkemiz Yeniden Yapım Gerekçesiyle Kapalıdır”, “Bakım Nedeniyle Şu An Hizmet Veremiyoruz” türünden levhalar yer alacak. Ülkeye girmek konusunda ısrarcı olanlardan ise ‘Akli melekeleri yerinde olarak kendi rızasıyla ülkeye girdiğini ve başına gelebilecek olaylardan ötürü Türkiye Cumhuriyetinin sorumlu tutulamayacağını’ belirten bir taahhütname imzalamaları istenecek.

Önümüzdeki Ay İhaleye Çıkacak Proje, Cengiz İnşaat Tarafından 2023’te Tamamlanacak
Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada önümüzdeki ay ihaleye çıkacak projeyi Cengiz İnşaat önderliğindeki bir konsorsiyum kazanacak ve 2023 yılına kadar projeyi hayata geçirecek. Cumhuriyet tarihinin en büyük otoyol projesini rakamlar eşliğinde basın mensuplarına tanıtan şirket yetkilisi “Hep birlikte memleketin de milletin de a.ına koyduk, şimdi de duvarını çekiyoruz” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...