Fatma Girik Gözaltında: “Esad’ın Esed Olduğu Gibi, Fato da Fetö Olabilir”

Geçmişte Söz Fato’da adlı bir program da yapan Fato lakaplı Fatma Girik, bugün sabah saatlerinde gözaltına alındı. Savcının ‘önlem olarak kendisini gözaltına aldık’ dediği ünlü oyuncunun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Gözaltı uygulamasıyla ilgili bilgi veren savcı “Ülke olarak zor günlerden geçiyoruz. Bundan beş sene önce Esad’ın adının düşmana çıkacağı ve terörle bir anılacağını söyleseler inanır mıydık? Adamın adının Esed olmasıyla birlikte affedersiniz içindeki her türlü pislik de ortaya çıktı. Şimdi Fato konusunda da tedbirli olmak durumundayız. Kendisi son derece sevip saydığımız bir sanatçımız ancak yarın Esad’ın Esed olduğu gibi Fato da Fetö olup ABD’ye giderse ülkemiz açısından çok ciddi sorunlar ortaya çıkabilir” dedi.

Girik Müşahede Altında Tutulacak
Fato’nun adıyla ilgili bir değişim yaşaması olasılığına karşı birkaç hafta boyunca müşahede altında tutulacağını belirten savcı “Biliyorsunuz eskiden kendisinin ‘Söz Fato’da’ diye bir programı vardı. Yarın Söz Fetö’de gibi bir program yapmayacağından emin olmak durumundayız. Kendisine de durumu açıkladık. ‘Esad nasıl iki günde Esed olduysa, Fato da Fetö olabilir’ dedik. Tabii bir şok yaşadı kendisi, şu an bizi anlamakta zorlanıyor ama zamanla kabullenecek” dedi.

Halk Tepkili: “Suçu Varsa Cezasını Çeksin”
Olayın duyulması üzerine Vatan Caddesi’ne akın eden sanatseverler savcının yaptığı bilgilendirici açıklama üzerine “Bizim teröre karşı tavrımız bellidir. Babamız olsa tanımayız. Eğer Fato da bu işlere girmişse bizim için bitmiştir. Suçluysa cezasını çekmeli” dediler.

CHP: Tutuksuz Yargılansın
Konu hakkında bir basın açıklaması yapan CHP, sanatçı olmanın kimseye ayrıcalık tanınması anlamına gelmediğini belirttikten sonra ünlü sanatçının tutuksuz yargılanması gerektiğini bildirdi. Daha önce yazar Aslı Erdoğan ile ilgili olarak da tutuksuz yargılama çağrısı yapan CHP’liler, sanatçıların tutuklanmalarıyla ilgili olarak herhangi bir itiraz ileri sürmezken, tutuksuz yargılanma ve olabildiğince az işkence yapılmasının AB nezdinde daha şık bir görüntü oluşturacağını belirttiler.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

8 Comments

 1. SEVGİLİ FATO (ŞORŞAK) 1956 YILINDA 14 YAŞLARINDA İKEN TANIDIĞIM VE SEVDİĞİM ( LAKABI ERKEK FATO) YU ,* F E T O* CULUKLA SUÇLAYACAKLAR İSE!…DIŞARIDA KİMSE KALMAZ DEMEKTİR.SEVGİLERİMLE (ŞORŞAK)

  Yorumunuz

 2. Bu ne demek ya?
  “tutuksuz yargılanma ve olabildiğince az işkence yapılmasının AB nezdinde daha şık bir görüntü oluşturacağını belirttiler.”
  Bunları harbiden CHP’mi söylemiş?
  İşkence yapılmasın demiyor yani, olabildiğinde az yapılsın diyor.
  Hey yavrum hey!

  • Millet kan ağlıyor sizler işin gırgırındasınız,Hayat Pahalılığı İşsizlik üçkağıtçılık Yolsuzluk,Yalan Talan İftiralar almış başını gidiyor,
   Yarınlara şüpheyle bakıyoruz.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...