Hepiniz Oradaydınız!

Zeytinyağı gibi üste çıkmağa çalışsanız da bizler ne mal olduğunuzu çok iyi biliyoruz. Şu anki bir kısım çaba ve icraatlarınız bile sizi ele veriyor. Kandırıp sokağa döktüğünüz, demokrasi isteyen saf, iyi niyetli insanların gözlerinin içine baka, baka başta TBMM olmak üzere demokratik kurumları işlevsiz hale getiriyorsunuz. Bir kalemde askeri liseleri, Türk tarihinde çok önemli bir yeri olan harp okullarını, harp akademilerini OHAL yasasının zırhına sığınarak kaldırdınız. Ülkemizin gözbebeği, tek güvencesi olan ordumuzu Balyoz, Ergenekon, Casusluk vb. kumpas operasyonlarıyla paramparça ettiniz. Her türlü melanet, haksızlık ve bencilliklerin ortasında, çölde bir vaha duygusu yaşatan, gurur kaynağımız, ulusal bayramlarımızı, sudan bahaneler uydurup yasaklamayı sürdürüyorsunuz. Askeri kışlalarının giriş kapılarını belediyenin kamyonları ile kapatıp oraları, girilmesi sakıncalı, yasak mekânlar gibi bir algı yaratma çabaları ile hepimizin güvencesi olan ordumuzu aşağılamayı marifet sayıyorsunuz. Bir başka ifadeyle, bu kanlı darbe kalkışmasını TSK yapmış gibi hareket ediyor, onu etkisizleştirmeğe, hatta yok etmeye çalışıyorsunuz. Bütün bunları da sıkılmadan daha iyi bir demokrasi için yaptığınızı söylüyorsunuz.

Türk silahlı kuvvetlerini kimlerin bu duruma düşürdüğünü bilmeyenlere, unutanlara bir kere daha hatırlatalım isterseniz. Bu yapılanma kendiliğinden mi oluştu? Ordu, Balyoz, Ergenekon, Casusluk gibi kumpas davalarla yere serilmeğe çalışılırken, kimdi –Paralel Yapı- dediğiniz cemaat mahkemelerinin savcısı olduğunu göğsünü gere, gere açıklayan? Kimdi onlara her istediğini cömertçe veren? Kimdi “Yaşadığın yerden vatanına dön, bu hasretlik, bu gurbetlik bitsin artık.” diye hoca efendiye özlemlerini haykıran? Kimdi cemaatin ruhsatsız, kaçak, yasa dışı yurtlarını, okullarını, kuran kurslarını koruyup kollayan, onlara her türlü maddi yardımı sağlayan? Ve kimdi yabancı ülkelerdeki cemaat okullarının Müslüman dünyasında parlayan birer yıldız olduğunu haykıran, övünç ve gurur kaynağımız diyerek göklere çıkartanlar?

Efendim, cemaat askeri okulların tamamına sızmışmış. Vah! Vaah! Daha önce sizin bundan haberiniz yok muydu? Kapattığınız askeri okullarda, öğrenci olan, silahlı kuvvetlerin her kademesinde görev yapan, bugün size karşı darbeye kalkışan generaller, subaylar, astsubaylar o makamlara, o mevkilere gökten zembille mi indi? Sınav sorularını yıllarca çalarak, beyinlerini yıkadıkları çocukları, askeri liselere sokarken ülkeyi siz yönetmiyor muydunuz?

Bugün bu darbe girişimine karşı halkı sokağa döken, darbeciler için en acımasız yargılar içinde olan sayın yetkililer, bu darbeyi kendiniz hazırladınız. Yıllarca Fethullah Gülen’in amacına hizmet ettiniz. Yıllardır can ciğer kuzu sarmasıydınız. İktidar gücünü kullanarak onları korudunuz, kolladınız, palazlanmalarına destek oldunuz. Yani iktidarınıza bilerek, isteyerek ortak ettiniz.

TBMM’deki pek çok oturumu bu gün gibi hatırlıyorum. Muhalefet, özellikle de CHP, paralel yapı dediğiniz bu konuda, sizi her uyarmağa kalktığında üzerlerine vurucu vekillerinizle nasıl saldırdığınızı unutmuş değiliz. O zamanlar toz konduramadığınız ve muhalefetin eleştirmelerine bile tahammül gösteremediğiniz ortağınızın bu son eylemi sizi neden bu kadar şaşırttı ve sinirlendirdi. Birazcık dönüp kendinize bakabilseniz belki gerçekleri algılayabilirsiniz. Bu günler hazırlanırken siz sayın muktedirler hepiniz oradaydınız.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

İsmail İlhan hakkında
1940 yılında Yozgat’ın Köçek Kömü Köyünde beş çocuklu bir ailenin ikinci çocuğu olarak doğdum. İlkokulu üçüncü sınıfa kadar kendi köyümüzde eğitmenle okudum. İlkokulun kalanı ile orta öğrenimimi Yozgat’ta tamamladım. Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümünü bitirdim. 1976 da Dr., 1982 de Doç., 1987'de Prof. oldum. 6 adet mesleki ve bilimsel kitap ile çok sayıda bilimsel makale yayımladım. 2007 yılında emekliye ayrıldıktan sonra Bursa Belediyesi Türk Sanat Müziği Konservatuvar’ını bitirdim. Keman çalıyor, beste yapıyor ve öykü yazıyorum. Yazarımız İsmail İlhan 7 Nisan 2020 günü yaşama veda etti.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...