Metsar & Enro: Metro Turizm ve Ensar Vakfı Birleşiyor

2016’da adından çokça söz edilen ekonomik kriz henüz ufukta görünmezken, piyasaları sevindirecek bir haber ekonomik gündeme bomba gibi düştü: Ensar Vakfı ve Metro Turizm, Metsar & Enro markası altında birleşiyor.

Hedefte Daha Büyük Projeler Var
İki kurum adına açıklama yapan şirket yetkilileri “İki grup da Türkiye’de kendi alanlarında lider konumdalar ancak artık daha da büyük düşünmek zorundayız. Yani insanların uzaya gittiği bir çağda bizim “muavin kıza elledi”, “öğretmen öğrenciyi okşadı” gibi münferit, yerel olaylarla yetinmemiz mümkün değil. Bu birleşmeden sonra elde edeceğimiz güç birliğiyle, artık sadece ülkemizde değil tüm dünyada ses getirecek taciz olaylarına yöneleceğiz. Bu birleşmeyle birlikte, artık küresel bir güç olarak büyük taciz şirketleriyle bile rekabet edebilir duruma geleceğiz” dedi.

İlk Proje: Uzay Aracında Fordçuluk
Birleşme sonrasındaki ilk proje, “Özel Ders Bahane Edilerek Uzay İstasyonuna Getirilen Öğrencilerin Uzay Mekiği İçinde Taciz Edilme Projesi” olarak belirlendi. Bu proje hakkında açıklamalarda bulunan Metro Turizm sözcüsü “Bizler şirket olarak, özellikle otobüste dayama konularında bilgi sahibiyiz ancak bunun ötesindeki projelere hem finansal açıdan hem de işin içindeki eğitim boyutu nedeniyle cesaret edemiyorduk. Birkaç hafta içinde gazetelerin üçüncü sayfalarında, şehirlerarası otobüslerdeki muavinleri değil, uzay mekiklerindeki teknolojik tacizcileri görebileceksiniz. Vatana millete hayırlı olsun” derken Ensar Vakfı adına açıklamalarda bulunan vakıf yetkilisi “Biz daha çok durağan ortamlardaki taciz konularında tecrübe sahibiyiz. Bu projeyle birlikte ilk defa hareket halindeki bir araç içinde becerilerimizi kullanmak durumunda kalacağız ancak ekibimizin bu gelişmelere kısa süre içinde ayak uyduracağından eminiz. Onlar her zaman başardı.” dedi.

Metsar & Enro Olarak Bir Dünya Markası Olacağız
Birleşme hakkında açıklamalarda bulunan yetkililer, Metsar & Enro adını alacak grubun birleşme sonrasında Kaşımalı Eğitim, Okşamalı Seyahat, Oturgaçlı Götürgeç ve Değdirmeli Dübürgeç gibi çok farklı konularda da hizmet vereceğini belirttiler. Kulislerdeki dedikodular ise geçen hafta, tanışma yemeği için bir araya gelen iki şirket çalışanlarının birbirine güvensiz gözlerle baktığı ve tanışma seremonisinde herkesin arkasını sağlama almaya çalıştığı yönünde.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...