Cumhurbaşkanlığı: Özür Programındaki Yoğunluk Nedeniyle 15 Kasım’dan Önce İnönü’den Özür Dilenmesi Zor Görünüyor

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü, Lozan Antlaşması ile ilgili olarak yanlış bir söz söylenmişse bundan geri adım atılabileceğini ancak cumhurbaşkanının özür programındaki yoğunluk nedeniyle 15 Kasım’dan önce bir tarih tespit etmenin zor göründüğünü belirtti. Sorunun sadece programdaki sıkışıklıktan kaynaklandığını belirten sözcü, özür dilenmesiyle ilgili bir sıkıntı olmayacağını, yeterli zaman olursa sadece İsmet İnönü’den değil 12 Adalardan dahi tek tek özür dilenebileceğini belirtti.

Program Çok Yoğun, Bir Günlük Programı 24 Saate Sığdıramıyoruz
Açıklamalarını sürdüren sözcü “Şu an ciddi bir yoğunluk içerisindeyiz. İnanın önümüzdeki ayın özür programı içinde daha kırılmamış potlar, söylenmemiş sözler var. Ama biz biliyoruz ki önümüzdeki hafta muhtarlarla bir toplantı olacak ve bu toplantıdan bir özür meselesi çıkacak. Biz bunu öngörüp şimdiden programa almak durumundayız. Gün yirmi dört saat, bir hafta yedi gün. Sonuçta sayın cumhurbaşkanımızın ilgilendiği pek çok mesele var. Yani bir tek özür dileme işini üstlense yetişiriz ancak diğer tali işlerle birlikte ele alınca inanın bir günlük programı yirmi dört saate sığdıramıyoruz. Bir de bunun yemek yemesi, uyku uyuması var. Geçen gün bir arkadaşımızın aklına geldi, uykuda özür dilenmesi gibi bir şey olabilir mi diye, çeşitli üniversitelerle birlikte bunu da araştırıyoruz. ” dedi.

Toplu Özür Olabilir
Cumhurbaşkanlığı sözcüsü muhabirlerden gelen bir soru üzerine “Özür yoğunluğu bu şekilde devam ederse elbette başka formüller bulunabilir. Mesela biliyorsunuz bu belediyelerin düzenlediği toplu sünnet organizasyonları oluyor. Yani toplu sünnet organizasyonu oluyor da neden toplu özür organizasyonu olmasın? Gerekirse özür dilenecek kişiler gruplar halinde gelip bu organizasyona iştirak edebilirler. Aklımızda mektupla özür, özür içeren şarkılar, genel özür gibi farklı formüller de var ancak şu an proje aşamasında olan konularla ilgili olmuş da bitmiş gibi mesaj vermek doğru olmaz” dedi.

Allah Bizi Affetsin Bakanlığı Kuruluyor
AKP’li çeşitli milletvekili ve bakanların zamanında FETÖ terör örgütüne sağladıkları destekle ilgili olarak da açıklama yapan sözcü “En kısa zamanda Allah Bizi Affetsin Bakanlığı’nı da kuracağız. Bildiğiniz gibi Fethullahçı terör örgütüne 1 dolar bile olsun katkı sağlayanları hapishanelerde süründürüyoruz. Bunların eline tüm bu tankları, uçakları ve devletin tüm imkânlarını sunan kendi partimiz için de hapislik uygulaması yerine bakanlık uygulamasına gitmeyi uygun gördük. Bu noktada bir günahı olan arkadaşımız varsa, hapislerde çürümek yerine bu bakanlığa gidip birkaç saat özür dileyerek günahlarından arınabilecek” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...