Enteresan Bir İsim Bulmak İçin Aylardır Uğraşan Çift Bokcan Adında Karar Kıldı

İstanbul Kağıthane’de yaşayan Songül-Ercan Kuşabak çifti zorlu bir arama döneminin ardından yeni doğacak bebeklerine ‘Bokcan’ adını vereceklerini duyurarak çevresini şaşırttı. Yılbaşı gününde eşinin hamile kaldığını öğrendikten sonra bebek için isim aramaya başladıklarını ifade eden Ercan Bey “Songül’le oturup çocuğa güzel bir isim bulalım, bu işi sona bırakmayalım dedik. Ancak günler geçtikçe gördük ki ikimizin üzerinde birleşebildiği tek nokta bulacağımız ismin daha önce konulmamış, farklı bir isim olmasıydı ama ismin ne olacağı konusunda fikir birliği sağlayamadık” dedi.

Kız Olsaydı Adı ‘Sidike’ Olacaktı

Açıklamalarını sürdüren baba “Kayınpederim rahmetli annesinin adı olan Sıdıka’yı önerince ben e-posta ve yabancı klavyeli bilgisayarlarda ‘ı’ harfinin sorun yaratacağını söyleyerek itiraz ettim. Daha enternasyonal bir ad olması gerektiğini söyledim. Bunun üzerine eşim harfleri incelterek ‘Sidike’ adını önerdi. Yaptığımız araştırmanın ardından bu ismin hiçbir yerde kullanılmadığından ve yeterince enteresan olacağından neredeyse emin olmuştuk. İnanın kim duysa ağzı açık kalıyordu ancak adını bulduğumuzun ertesi günü çocuğumuzun erkek olacağını öğrendik. İsim anlamında gerçekten de büyük bir hayal kırıklığı yaşadık. Neredeyse bir insanın çocuğunu kaybetmesi kadar derin bir üzüntü yarattı bizde ‘Sidike’” dedi.

“İlginç Bir Erkek Adı Bulmak İçin Tam On Yedi Tane Kitap Okudum”

Gelişmeleri aktarmaya devam eden Ercan Bey “Bakın ben bu yaşıma kadar iki tane kitap okumuş insan değilim, içinde ilginç bir ad bulurum diye son yedi ayda toplam on yedi tane kitap okudum. Mitolojisinden, kutsal kitabına kadar her türlü kaynağı gözden geçirdik ancak bir türlü istediğimiz adı bulamadık. Arkadaşlarımıza sorduk, dostlarımızın fikrini aldık, ailelerimize danıştık ama nafile. Bir gün arkadaş sohbetinde uygun olabilecek erkek adlarını tartışırken bir arkadaşımız ‘Böyle isim mi olur, bokunu çıkarttınız artık’ deyince eşimle göz göze geldik, ikimizin de gözleri parlıyordu. Sonunda hem istediğimiz sıcaklıkta, hem de aradığımız enteresanlıkta bir isim için ilk ipucunu yakalamıştık” dedi.

“Alternatifleri Araştırdık ve Bokcan İsminde Karar Kıldık”

Yaklaşık yedi aylık, geceli gündüzlü bir çalışmanın ardından doğuma kısa bir süre kala ‘Bokcan’ adı üzerinde anlaştıklarını söyleyen genç çift “İlk başta emin değildik ancak günler geçtikçe bu isme daha da fazla alıştık, isim babası olan arkadaşımıza müjdeyi verdiğimizde, inanın ağlamaktan konuşamadı. Sadece üç, dört defa ‘Gerçekten ben mi neden oldum bu isme, ben ne biçim bir insanım?’ gibisinden anlamsız şeyler söyleyebildi. Aile içinde bir takım olaylar yaşandığı için bu konuyu konuşmama kararı aldık ancak şunu söyleyebilirim ki iki dedesi de şu an Bokcan’ı kucaklayıp, avuçlamak için gün sayıyor” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

1 Comment

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...