CHP Başkanlık İçin Adayını Açıkladı: Bir Kez Daha Ekmeleddin

Başkanlık konusunun görüşüldüğü toplantıdan sonra basın açıklaması yapan parti sözcüsü, CHP olarak başkanlık seçimlerinde bir kez daha ‘Ekmeleddin İhsanoğlu’ diyeceklerini bildirdi.

“Partide Başka Adam mı Var?”
Toplantı sonrasında partisi adına samimi açıklamalarda bulunan sözcü “Arkadaşlar sabah girdiğimiz toplantıdan ancak şimdi çıktık. Son derece tartışmalı bir aday belirleme süreci yaşadığımızı söyleyebilirim. Dört beş tane aday arasından hararetli tartışmalar sonunda bir anlaşma noktasına geldik. Elbette başka adaylar üzerinde de durduk ancak en fazla oyu Ekmeleddin Bey aldı. Adayların büyük bölümü sağdan soldan bulduğumuz kişiler, partimizde maalesef uygun aday yok” dedi. Bir gazetecinin “Başkanlık sistemine karşı çıkmayı düşündünüz mü?” sorusu karşısında şaşıran sözcü, soruyu “Vallahi ne yalan söyleyeyim, aklımıza bile gelmedi” diye yanıtladı.

Mustafa Sarıgül ve Mansur Yavaş da Adaylar Arasındaydı
Adaylarla ilgili olarak bilgi veren sözcü “Her seçim döneminde olduğu gibi Mustafa Sarıgül adı gene gündeme geldi. Yani bunu da anlayabilmiş değiliz. Geçen gün partinin üst katındaki çay ocağının ihalesini yapıyoruz, baktım adaylar arasında gene bu var. M.Sarıgül yazmış fark etmeyelim diye. M.Sarıgül bir adım öne çıksın dedim, baktım bizim Mustafa. ‘Yahu ne işin olur çay ocağıyla?’ dedim ‘Seçim olunca kendimi tutamıyorum’ diye yanıt verdi. Mansur Yavaş da aynı şekilde her seçim ortamında, bir şekilde gündemimize geliyor. Seçim dönemi dışında partimize bir kez uğramış birisi değil” dedi.

Deniz Baykal Kendini Aday Gösterdi
Tartışmalar sırasında gerginlikler de yaşandığını belirten sözcü “Ortam gerilince en yaşlı vekil sıfatıyla Sayın Baykal’ı kürsüye davet ettik. Kendisi ortamı yatıştırıcı bir konuşma yaptıktan sonra, sözü kendisine getirdi. Biz elinden mikrofonu alıncaya kadar, başkanlık için adaylığını açıkladı ancak yapılan kapalı oylamada kendisi için bir adet oy çıktı. Gene de centilmen kişiliğiyle, bu oyu veren kişiye teşekkür etmek için söz alıp uzunca bir konuşma yaptı kendisi” dedi.

Muharrem İnce Nabız Yokladı
Kaparoz muhabirinin ‘Muharrem İnce aday olmadı mı?’ sorusuna “Vallahi aday olmak için mi bilmiyorum ama kürsünün etrafında bayağı bir dolandı, birileriyle kuliste görüşmeler yaptı ancak bir arkadaşımızın ‘Ne o Muharrem bir sıkıntın mı var?’ demesi üzerine ses etmeden yerine oturdu. Sanırım grupta aradığı desteği bulamadı.” dedi.

“Yenikapı Ruhu Gereği Erdoğan’ı Destekleyebiliriz”
Tartışmalar sırasında bir milletvekilinin Yenikapı ruhuna işaret ederek Tayyip Erdoğan’ı desteklemeyi önerisine Kemal Kılıçdaroğlu yeşil ışık yaktığını ancak gruptan itirazlar geldiğini belirten sözcü “En yüksek oyu alan iki aday arasında yapılan kapalı oylamada Ekmeleddin Bey, Tayyip Bey’i az bir farkla geride bıraktı. Sonuç olarak son derece demokratik bir aday belirleme süreci yaşadık. Halkımıza da hayırlı olsun. CHP olarak yeniden ‘Ekmek İçin Ekmeleddin’ diyoruz. Evet arkadaşlar verin müziği.” diyerek basın toplantısını bitirdi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

1 Comment

  1. Ekmelettin’i başkanlık için CHP tekrardan aday gösterse, Ülkücüler kendi adayları olmasına rağmen yine oy vermezler.
    Başkanlık için olumlu oy kullanmış olacakları için bu sefer hiç vermezler,Erdoğan’a olacaktır oyları.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...