Melih Gökçek, Darbecilerin İstanbul’u Ele Geçirme Planlarını Açıkladı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, bugün düzenlediği bir basın toplantısıyla FETÖ’nün 15 Temmuz gecesi İstanbul’u yeniden fethetmeyi planladığı gizli haritaları açıkladı.

“Eminönü’den Kalkan Tekneler İle Boğaz Kuşatılacaktı”
Melih Gökçek’in açıkladığı plana göre, FETÖ’nün darbecileri 15 Temmuz gecesi Eminönü’den kalkacak tekneler ile Boğaz’ı ele geçirecek, oradan da İstanbul’un geneline hâkim olacaklardı. Planın haritasını da basın mensuplarına dağıtan Gökçek, harita üzerinden göstererek “Bakın arkadaşlar, bunların İstanbul’u fethetme planlarını bu haritadan çok açık olarak görebilirsiniz. Plana göre KISA kod adlı terörist birim, Eminönü Harekât Merkezinden hareketle Ortaköy, Beylerbeyi Sarayı, Kuleli Askeri Lisesi ve Kanlıca önlerinden kıyıyı kolaçan edip Bebek tarafından dönerek geri Eminönü’deki komuta merkezine ulaşacaktı. Kod adı UZUN olan birim ise tüm boğaz kıyılarını geçerek Rumeli Kavağı ve Anadolu Kavağı’nda hâkimiyeti sağladıktan sonra boğazın Karadeniz açıklarında konuşlanmaya devam edecekti” dedi.

“Toplam Sekiz Adet Cephanelik Vardı”
Açıklamalarını sürdüren Gökçek, ele geçirdiği darbe planı haritasında cephaneliklerin de işaretlendiğini belirterek “Arkadaşlar, İstanbul’un FETÖ’cüler tarafından ele geçirilmesi için hazırlanan planda toplam sekiz adet cephanelik yer alıyordu. Bunlar darbeciler tarafından ayrıntılı olarak haritaya işaretlenmişti. Hain plana göre, Galata Kulesi 1 numaralı ana cephanelik olarak kullanılacaktı ve kulenin yükseklik avantajından yararlanılarak ağırlıklı olarak hava kuvvetlerine hizmet vermesi sağlanacaktı. 2 numaralı cephanelik donanma ihtiyaçları için düşünülmüştü ve Dolmabahçe Sarayı’nın içinde konuşlanacaktı. 3 no’lu cephanelik için kimsenin şüphelenmeyeceği kutsal bir mekân olarak Ortaköy Camisi seçilmişti. 4 numarayla haritada gösterilen Boğaziçi Köprüsü ise iki yakayı birbirine bağlayan özelliği nedeniyle tüm cephaneliklerin aktarma merkezi olarak planlanmıştı. FETÖ’nün darbecileri köprünün kaybedilmesini hayati bir konu olarak görüyordu. Köprünün kuzey tarafında kalan bölümde ise Beylerbeyi Sarayı, Göksu Kasrı, Rumeli Kavağı ve Anadolu Kavağı olmak üzere dört farklı bölgede cephanelikler ve harekât merkezleri kurulacaktı” dedi.

“Hain Planı Ankara Bozdu”
Darbecilerin planını ilk olarak Ankara Belediyesinin bozduğunu da açıklayan Gökçek “Bizim belediye olarak Ankara halkını ücretsiz taşıyacağımızı açıklamamız darbenin gidişatını tersine değiştirdi. Belediyenin otobüs ve metro ile bedava hizmet vereceğini açıklaması darbeye müdahale etmek konusunda karasızlık yaşayanlara moral destek oldu. Halk akın akın sokaklara taştı ve darbecileri mağlup etti. Bizim açıklamamız darbecilerin elini kolunu bağladı ve halk da ikinci yumruğu atarak bu hainleri yere serdi. Bugün yurtdışı kaynaklarımız aracılığıyla rlde ettiğimiz bu gizli harita, ne kadar büyük bir plan yapıldığını da gözler önüne seriyor. Ben burada halkımıza tekrardan geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...