AK Gençlerden Yükselen Dolara Karşı Kefenli Protesto

Döviz piyasalarında yaşanan hareketlilik ve doların TL karşısındaki değer kaybı yurdun çeşitli yerlerinde düzenlenen gösterilerle AKP gençlik örgütleri tarafından protesto edildi. Kefenleriyle sokağa çıkan AK gençler bir yandan ekonomik olarak TL’nin arkasında durdukları mesajını verirken diğer yandan da terör örgütlerine korku saldılar.

“Dinimizi, İmanımızı Dolara Yedirmeyiz”

Bayrampaşa’da toplanan kalabalığa hitap eden Gençlik Teşkilatı Başkanı Rıza Pilavcı “15 Temmuz’da hainlere karşı göğsünü siper ederek büyük bir darbeyi önleyen gençlerimiz bugün de aynı duyarlılıkla hareket ediyor. Dolardaki yükselişin arkasında FETÖ, PKK, HDP ve DAEŞ var. Avrupa Birliği de bu teröristleri desteklemekte, dolar artsın da Türkiye zora düşsün diye kapıda beklemektedir. Bunların bir tek amacı var: 15 Temmuz’da tankla tüfekle yapamadıklarını bugün dolarla euroyla yapmak istiyorlar. Ey teröristler! Tanka karşı dik duran bu millet doların önünde eğilir mi? Bizler, hepinizin de terör örgütüyle aynı zihniyete sahip olduğunu biliyoruz. ‘Dolar artsın, dinimiz yere batsın’ şeklinde özetlenebilecek bir yaklaşımdır bu. Kimse kusura bakmasın, biz dinimizi, imanımızı dolara euroya yedirmeyiz. Düşmanlar boş yere umutlanmasın, biz bayrağımızı doların ayağının altına serdirmeyiz. Sevgili kardeşlerim, dün bir iman ve hürriyet mücadelesi vermiştiniz, bugün de ekonominin mücahitleri olarak geri geldiniz. Hepinizi saygıyla selamlıyorum, gazamız mübarek olsun” dedi.

“Ey Dolar! Ya Adam Gibi Kendin Düşecek Ya Düşürüleceksin”

Kefenli eylem sırasında bazı kişilerin “Abi gidelim döviz bürosuna doları indirip de gidelim, ben atölyeyi kapatıp da geldim, benim dönmem lazım”, “Yahu bu kadar konuşana kadar doları indiriversek ya, bir de eurosu var bu işin” diye mırıldanmaları üzerine “Arkadaşlar doları biz indirmesini de biliriz ama bu seferlik bir çağrı yapmakla yetiniyoruz. Bakın faizciler, lobiciler, Geziciler bu sevdadan vazgeçin. Ey Dolar! Sen bu milletle, bu imanla, bu gençlikle baş edemezsin. Senin bükülmez sandığın bileğini bu millet Bulgurlu’da, Dudullu’da, Keçiören’de, Bayrampaşa’da kırıverir. Bugünden tezi yok ya adam gibi kendin düşecek ya da düşürüleceksin” dedi.

Döviz Bürosu Sahibi AKP Yöneticisi Dolar Yakarak Protesto Yapılmasına Karşı Çıktı

Dudullu meydanında halka hitap eden döviz bürosu sahibi ve AKP Dudullu İlçe Örgütü Başkanı ise toplanan kalabalığın kendisinden elindeki dolarları yakmasını istemesi üzerine kısa süreli bir şaşkınlık yaşadı. “Arkadaşlar yakarak yıkarak bir yere varamayız. Şimdi ben bütün dolarlarımı yaksam bile yarın adam Amerika Merkez Bankasına gider yenilerini basar. Hem duman tüter, is olur, yerler pis olur” dedi. Kalabalığın yatışmaması üzerine başkanın yanındaki kişiye “Oğlum git şu sahte yüz dolarlardan üç dört tane getir” dediği duyuldu. Toplamda üç yüz doların yakıldığı eylem sonrasında toplanan kalabalık “Dik dur eğilme, Türk Lirası ezilme”, “Dolar senin aklını alırım başından”, “En Büyük TL başka büyük yok” şeklinde slogan atarak dağıldılar.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.




Loading Facebook Comments ...