Erdoğan: Trump Towers’ı Açarak Hata Ettiğimi Söylemekle Hata Ettim

Cumhurbaşkanlığı Basın Bürosu tarafından yapılan açıklamada “19 Nisan 2012 tarihinde Trump Towers’ın açılışını yapan, 24 Haziran 2016’da ise açılışını yapmakla hata ettiğini söyleyen Sayın Cumhurbaşkanımızın 9 Kasım 2016 tarihi itibarı ile Trump Towers’ın açılışını yapmakla hata ettiğini söylemekle de hata ettiğini kamuoyuna duyururuz” denildi.

Trump İçin Söylenen Sözler Tasnif Edilerek Listelendi
Amerika Birleşik Devletleri başkanlık seçimini Donald Trump’ın kazanması sonrasında hummalı bir çalışma içine giren basın bürosu son dönemde Donald Trump ve ekibi için dile getirilmiş olan nahoş sözleri belirleyerek bir liste halinde topladı. Cumhurbaşkanlığı Basın Bürosu tarafından hazırlanan listede sarf edilen sözler aşağıdaki dört ana kategoride toplandı:

  1. Öyle Demediydim Böyle Dediydim
  2. Ben Onu Enişteme Söylediydim
  3. Onu Söyleyerek Hata Ettiydim
  4. Ama Ben Onu Şakacıktan Söylediydim

Eski Sözleri Revize Edip Güncelliyoruz
Yaptığı açıklamadan sonra basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Cumhurbaşkanlığı Basın Bürosu yetkilisi “Artık bu çağda sözleri durağan bir nokta değil, inişli çıkışlı, değişken birer çizgi gibi düşünmemiz gerekiyor. Sözler de insanlar gibi doğuyor, büyüyor, gelişiyor ve en nihayetinde Hakkın rahmetine kavuşuyor. Öyle ki dün ettiğimiz bir söz bugün farklı algılanabiliyor. Basın Bürosu olarak biz bu değişimi yakalama gayreti içindeyiz. Günlük mesaimiz içinde daha önceden söylenmiş sözleri yeniden yorumluyor, gerekli değişiklikleri yapıyor, revizyon ihtiyacı olanları revize ediyor, kısmi değişim gerekenleri düzeltiyor velhasıl sarf edilmiş bütün sözleri elden geçirerek moda deyimiyle güncelliyoruz” dedi.

Revizyon Değil Reenkarnasyon
Bir muhabirin “Yaptıklarınızla ilgili olarak halk nasıl tepki veriyor, dönüşler iyi mi?” sorusunu yanlış anlayan yetkili “Maaşlar fena değil, ben ekstralara da çıkıyorum. Örneğin bir mitingde hemen olay yerinde revizyon yaptığımız durumlar oluyor, oralarda mesai ücretimiz ikiyle çarpılıyor. Eğer başarılı işlere imza atarsak yıllık primimiz de yükseliyor. Eski dönemlerde iki çocukla zar zor geçiniyorduk, son dönemdeyse gayet iyi durumdayız. Revizyon talebi ne kadar çok olursa tabii ki bizim değerimiz de o kadar artıyor. Dışarıdan bakınca kolay bir işi gibi görülebilir ama değil. Sayın cumhurbaşkanımız böyle derken aslında şöyle demek istemişti demek çok kolay ancak bunu söylemeden önce öyle bir hazırlık yapmanız gerekiyor ki okuyanlar ikna olsun. Ben bu açıdan yaptığımız işe cümlelerin revizyonu değil, reenkarnasyonu diyorum. Biz ölü sözcüklere yeniden hayat veriyoruz” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...