FLAŞ! CHP’ye El Konuluyor, Kılıçdaroğlu Kayyım Olarak Göreve Devam Edecek

Politik gündem, kulislere düşen bir iddia ile sarsıldı. Deneyimli gazeteciler, Ankara Cumhuriyet Başsavcısı tarafından yürütülen bir soruşturma kapsamında Cumhuriyet Halk Partisi’ne baskın yapılarak parti çalışmalarına ara verileceği yönünde duyumlar alındığı bildirildiler.

“Parti Toplantılarında Okunan Fuat Avni Tapeleri İddianameye Delil Olarak Girdi”
Kaparoz muhabirinin ulaştığı deneyimli gazetecilerden A.A. “Bu sabah yaptığım iki telefon görüşmesiyle bu duyumu doğrulattım. Şu an için bir iddia olarak değerlendirmek mümkün ancak yarın gerçek olursa şaşırmak için hiçbir neden yok” dedi. İddianameyle ilgili olarak kulağına gelen bilgileri aktaran deneyimli gazeteci “Savcılık iddianamesinde Fuat Avni hesabından yayınlanan FETÖ’cü iftiraların parti toplantıları sırasında okunarak, medyaya servis edildiği belirtilecek. İddianamenin temeli, CHP’nin farklı yöntemlerle terör örgütünün propagandası yaptığı iddiasına dayanacak. Savcının, CHP ile FETÖ arasında organik bir bağ olmasa da CHP’nin terör örgütü FETÖ’nün reklamını yaptığı ya da en azından oyununa alet olduğu noktasında görüş oluşturacağını tahmin ediyorum” dedi.

“El Konulacak CHP’nin Genel Başkanlığı İçin AKP’ye Yakın Eski Solcuların Adı Gündeme Geldi”
Kulislerde konuşulanlar hakkında bilgi veren deneyimli gazeteci “Öğrendiğimiz kadarıyla AKP kurmayları CHP’ye el konulması ve partiye bir kayyım atanması noktasında hemfikirler. Ancak bu kayyımın kim olması gerektiği konusunda partide çok ciddi tartışmalar yaşanıyor. Genel yaklaşım, partide bir çalkantı yaşanmaması için CHP Genel Başkanlığına, AKP’ye yakın eski solcuların getirilmesi yolunda olmuş. Hatta bu noktada Ak Saray’a iki tane isim de gönderilmiş. Bunlardan birisi Ertuğrul Günay, diğeri ise Haluk Özdalga” dedi.

“Son Karar CHP’ye Kayyım Olarak Yeniden Kılıçdaroğlu’nun Atanması Yönünde”
Gelişmelerle ilgili olarak bilgi vermeye devam eden gazeteci A.A. “Benim öğrendiğine göre Ak Saray, kendisine gönderilen isimlerin ikisini de beğenmemiş. ‘Bu isimler ileride gerçek bir muhalefet yapabilir, bize şu anki muhalefet düzeyinde kalacak bir anlayış lazım’ gerekçesiyle Deniz Baykal ve Kemal Kılıçdaroğlu gibi bir ad aranması yönünde talimat verilmiş. AKP yetkilileri yaklaşık üç hafta aramalarına karşın bu iki isme benzer bir aday bulamamışlar. Bunun üzerine Kılıçdaroğlu’nun yeni CHP’nin başına, bu kez kayyım sıfatıyla Genel Başkan olarak atanması gündeme gelmiş. Ancak bazı kimseler, ‘Yahu madem kayyım olarak aynı adamı başına getireceğiz, niye partiye el koyuyoruz ki?” diye sorular sormaya başlayınca ‘O zaman bir iki hafta bekleyelim, eğer bir hareketlenme olursa operasyonu başlatırız şimdilik iddianame beklemede kalsın’ görüşü hâkim olmuş” dedi.

CHP’de Hareketli Dakikalar: Kılıçdaroğlu Şaşkın, Balbay Takım Elbise Siparişi Verdi
Konuyla ilgili olarak sorularımızı yanıtlayan Kemal Kılıçdaroğlu ise “Ben hükümetin bu yaklaşımının doğru bir hareket olarak değerlendirilme ihtimali olduğunu düşünme noktasında değilim. Böyle bir uygulamayı onaylamamızın mümkün olmadığı görüşünde olduğumu tahmin ediyorum. Bunu aklından geçirenleri de buradan çok açık bir şekilde uyarıyorum. Herkes bu söyleyeceklerime kulak versin. Sahi ben ne diyecektim yahu. Unuttum” diyerek sözlerine son verdi.

Ak Saray’a yakın kaynaklar kulislerde CHP ile ilgili haberlerin duyulmasından sonra Mustafa Balbay’ın Ak Saray civarında dolanmaya başladığını belirttiler. Meclis terzisine yedi adet takım elbise siparişi verdiği öğrenilen Mustafa Balbay’ın twitter hesabından yayınladığı “Boğulacaksan büyük denizde boğul” mesajının ise kayyımlık yarışına duyarsız kalmayacağının işareti olarak yorumlandı.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...