Terörle Mücadele Kapsamında Bolu Dağı Tüneli Kapatıldı

Terörle mücadele kapsamında KHK’lar ile onlarca gazete, dergi, televizyon, dernek, vakıf, tiyatro, içkili mekân, eğitim kurumu ve internet sitesinin ardından dün yayınlanan 991 sayılı kararname ile FETÖ’yle bağlantılı olduğu gerekçesiyle Bolu Dağı Tüneli de kapatıldı.

“İncelemelerimiz Sürüyor, Tünel Temelli Kapatılabilir”
Konu hakkında açıklama yapan Bolu Valisi birkaç gün önce gelen bir ihbar mektubu üzerine harekete geçen savcılığın tünelde bazı deliller bulduklarını söyleyerek kendilerini bilgilendirdiğini belirtti. Vali “Hükümet yetkililerinin çıkarttığı kanın hükmünde kararnameyle ilk önlem olarak Bolu Dağı Tünelini araç trafiğine kapattık. Şu an savcının iddianamesini yazmasını bekliyoruz, savcının söylediği gibi tünelin terörle bağlantısını ortaya koyacak güçlü bulgular varsa tünel temelli kapatılabilir” dedi.

“Bizim Mahallede Bir Tek Camiyle Bakkal Kaldı Açık Olarak”
Kaparoz’un ulaştığı adını vermek istemeyen bir valilik çalışanı ise “İki aydır gazete, dergi, okul, mokul hepsini kapattık zaten. Her ihtimale karşı Bolu İlköğretim Okulu öğrencilerinin çıkarttığı ‘Boluca’ dergisini bile kapattık. Bir tane dernek, vakıf kalmadı. Zaten içkili lokantaların hepsi kapandı. Son birkaç haftadır kapatacak şey bulamayan ekiplerimiz eli boş dönmeye başlayınca, durum Vali Beyin dikkatini çekti ve herkesi toplayıp teröre karşı daha sorumlu olmamız noktasında bizleri uyardı. Evvelki hafta Bolu’nun tek gazinosunu kapattık. Hatta arkadaşlar ‘Akşama sizin gazinoyu kapatıyoruz’ diye haber verince oradakiler sevinmiş, tüm masaları kapatıyoruz gibi anlamış, bizimkiler kilidi vurana kadar uyanamamışlar. O gün herkesin neşesi yerine geldi ancak ertesi gün gördüğümde ekibin moralinin gene bozulmuş olduğunu fark ettim. Meğer Bolu’daki tek özel tiyatroyu kapatmaya gittiklerinde tiyatronun salon bulamadığı için bir hafta önce kendiliğinden kapandığını öğrenmişler. Daha hızlı hareket etmedikleri için kendilerini suçlayıp duruyorlardı. Sonu olarak tekeldi, bardı, meyhaneydi, pavyondu falan derken biz her yanı kapattık, bir yandan da esnafın işleri bozulduğundan kendiliğinden kapanan yerler oldu. Vallahi şu an bizim mahallede bir tek camiyle bakkal kaldı açık olarak” dedi.

“Aklımıza Bolu Dağı Tüneli Geldi, Gidip Kapattık”
Açıklamalarını sürdüren valilik çalışanı “Kapatacak yerler bitince tabii bizim arkadaşlar gene göze batmaya başladı. Vali Beyin ‘Bugün nereyi kapattınız?’ sorusuna ‘Facebook hesabımı kapattım’, ‘Kayınvalidemin vadesiz hesabını kapattım’ gibi abuk sabuk yanıtlar gelmeye başlayınca ‘Siz beni koltuğundan mı edeceksiniz, bu hafta çok ses getiren bir kapatma istiyorum, öyle ki herkes Bolu’da terörle mücadele için yaptıklarımızın farkına varsın’ diyerek bizleri azarladı. Biz de Bolu’nun en ünlü şeyi nedir falan derken, aklımıza Bolu Dağı Tüneli geldi, gidip onu kapattık” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

1 Comment

  1. Bu yazınızı da okudum.
    Bu yazıdaki gibi paylaşımlar yaptığımda gerçek anlayıp bir keredinde beni “Cübbeli Ahmetçi” olmakla suçlayıp gruptan çıkarmışlardı.
    Bir keresinde de M.Armağan’ın söylediklerini paylaşmam nedeniyle beni Atatürk karşıtı ilan ettiler.
    Dahası var.
    Bunları yapanların hepsi sözde Atatürkçü’ydü.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...